Słuchowisko - "Pokój z widokiem na wojnę polsko-jaruzelską"
Słuchowisko, wyróżnione w 2007 roku na Festiwalu Prix Italia za scenariusz, nagrodzone na Festiwalu Dwa Teatry 2007 za: scenariusz oryginalny, realizację akustyczną, muzykę oryginalną i dla Kingi Preis za najlepszą rolę kobiecą.
"Pokój z widokiem na wojnę polsko-jaruzelską", to słuchowisko opisujące losy silnej, śląskiej kobiety, którą pacyfikacja kopalni "Wujek" stawia w najtragiczniejszej życiowej sytuacji.
Bohaterka to Kinga Naleźniok, mieszkanka Katowic, wdowa po górniku zabitym w czasie pacyfikacji kopalni „Wujek”.
Akcja rozgrywa się w mieszkaniu Kingi, w dniu jej pogrzebu. Na skromnej stypie spotyka się dwoje dorosłych dzieci Kingi: bezrobotny Darek i Żaneta, która na pogrzeb matki przyleciała z Dublina, gdzie pracuje i studiuje, oraz jedyny gość, którym jest Starszy Pan. Kinga Naleźniok była jego znajomą z czasów, gdy mieszkali na osiedlu górniczym, w tzw. familoku przy ulicy Kopalnianej 1. Takie domy wiązały ludzi więzami o wiele silniejszymi, niż jedynie sąsiedzkie.
Z opowieści Starszego Pana wyłania się postać dzielnej, twardej śląskiej kobiety, którą w pewnym momencie życia, całkiem nieoczekiwanie, dopadła Historia. Jako żona górnika, uczestnika strajku okupacyjnego w kopalni „Wujek”, próbowała dotrzeć do męża z ciepłą strawą.
Właśnie droga Kingi Naleźniok z bloku przy ul. Rewolucjonistów do mieszkania ciotki Gosi mieszkającej w bloku z widokiem na główną bramę kopalni „Wujek”, a następnie powrót do domu, jakby przez kolejne kręgi piekieł – jest rzeczywistym tematem słuchowiska.