Logo Radio Łódź

Kropla w morzu... Dwa miliony dla zgierskiej hali MOSiR

Dwa miliony złotych z budżetu państwa trafi do Zgierza na modernizację hali tamtejszego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. O pieniądze od kilku miesięcy starał się poseł Prawa i Sprawiedliwości. Marek Matuszewski chce, żeby w hali powstało lodowisko.

Żeby zmodernizować halę, potrzeba dodatkowo 4 milionów złotych. Przydałaby się także nowa hala, gdzie w przyszłości będą ćwiczyć mieszkańcy (Fot. Piotr Krysztofiak)

- Miasto zgłosi się do Urzędu Wojewódzkiego, bo właśnie urząd jest dysponentem tych pieniędzy - tłumaczy poseł PiS Marek Matuszewski. - Pieniądze nie mogą być przeznaczone na nic innego, tylko na halę lodową - dodaje. 

Prezydent Zgierza, Przemysław Staniszewski, cieszy się z pozyskanych pieniędzy, ale podkreśla jednocześnie, że kwota jest zbyt mała, żeby obecną halę dostosować na potrzeby lodowiska. Przypomina też że w obiekcie obecnie trenują mieszkańcy, uprawiający inne dyscypliny sportu. Gdyby powstało lodowisko, oni nie mieliby gdzie trenować. - Dwa miliony nie wystarczą na zmodernizowanie hali sportowej i jej przekształcenie. Nawet jeśli wystąpiliśmy o środki finansowe w ramach ministerstwa sportu, to łącznie mamy 4 miliony złotych. Ta kwota  też nie wystarczy, aby w to miejsce stworzyć dodatkowy obiekt sportowy, które przejmie dotychczasowe funkcje - tłumaczy.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Matuszewski wywalczył z budżetu rządowego dwa miliony złotych na remont hali sportowej przy ulicy Wschodniej w Zgierzu. W przyszłości ma tam powstać lodowisko (Fot. Piotr Krysztofiak)

 Władze Zgierza wyliczyły że budowa nowej hali wielofunkcyjnej, i przystosowanie starej na potrzeby lodowiska, kosztowałoby minimum dziesięć milionów złotych.

Posłuchaj relacji naszego reportera i dowiedz się więcej:

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

. Trochę sprzętu dla dzieciaków, trenerzy i można rozpoczynać działalność hokejową w Zgierzu. W Łodzi się udało bez lodowiska - Retkinia to baza treningowa, ale bez odpowiednich szatni etc. Bombonierka ogólnie oblegana jest przez figurowców, chociaż od początku lodowisko wyglądało raczej na nastawione pod hokej... No ale Bombonierka to brak szatni ( te które są nadają się do tego do czego są wykorzystywane - tj dla dwóch małych dzieciaków ).
Co za problem zrobić wszystko, żeby lodowisko w Zgierzu było całoroczne ? Zgierz, centrum Polski, lasy, baseny, siłownie...Dlaczego nie iść śladami innych miast i nie robić obozów letnich w Zgierzu ? Nigdy nie potrafimy wykorzystać potencjału jaki drzemie w lokalizacji w centrum. Z północy 6 godzin pociągiem a nie cały dzień jakby ktoś chciał jechać na obóz na Południe i odwrotnie.
Także zamiast się tam stawiać okoniem na górze zróbcie coś dla ludzi, poseł Marek Matuszewski zrobił co mógł, teraz wasza kolej - za to wam płacimy i jako wasi pracodawcy żądamy żebyście działali :-)

ale z czego się cieszycie michy? Przecież napisali, że te 2 bańki to na nic nie wystarczy, więc niczego nie zbudują. Skoro p. Matuszewski jest taki dobry, to czemu nie pozyskał całej potrzebnej kwoty albo chociaż większości? 2 mln to nawet lodowiska nie będzie, a co dopiero nowa osobna hala. Więc z czego się cieszyta? Potrzeb 9 mln zł podobno, mamy może 2 i może 2 jak da Ministerstwo. Także jeszcze 5 mln. Dlatego to żadna rewelacja, że pozyskano ochłapy, które na nic się nie zdadzą, chyba że na rozgrzebanie hali.

https://ezg24.net/sport/pilka-nozna/iv-liga/tomasz-kmiecik-mozemy-optymistycznie-patrzec-w-przyszlosc

Dunin to tylko umie się pokazywać wszędzie. Taka medialna mordka, jak poprzednia prezydentowa. Nic nieznaczący pionek PO. Matuszewskiego nie popieram, ale przynajmniej coś tam widać, że działa.

To zly plan

Lodowisko na Kuraku będzie atrakcyjnym miejscem rekreacji także dla mieszkańców Łodzi, dużo więcej osób będzie korzystać wtedy z tego typu obiektu,a nie jak do tej pory na osiedlu jeździ po kilka osób.

Na obecnym Zgierskim lodowisku bawi się w porywach 4-5 osób, więc zastanówcie się czy utopic kasę w kolejne nierentowne ( sprzęt do hokeja jest drogi ) Uważam że przy hali Mosir w Zgierzu potrzebne jest boisko ze sztuczną nawierzchnią i dobrym oświetleniem żeby młodzież tam trenująca nie musiała rozgrywac meczy w Aleksandrowie...

Cieszy mnie to, bo lodowisko z głośną muzyką w centrum osiedla 650-lecie to kiepski pomysł, nie da się żyć i funkcjonować we własnym mieszkaniu.

Szacun dla pana osla. Ale Przecież wiadomo że 2 milony to za malo. A co z ludźmi grajacymi w piłkę kosza siatkówkę i tenisa? Panie pośle prosimy powalczyć o kase na nową hale.

2 miliony na dostosowanie hali "do lodu".... a co z hala do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki??

Prezydent z PiS, który gardzi 2 mln zł z PiS, przez PiS nie powinien być już popierany

Na obecnej hali nie można uprawiać zawodowo sportu, nawierzchnia jest nieprzystosowana do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Można sobie tylko krzywdę zrobić, ja już dwa razy skręciłem kolano grając tam w piłkę, a nowa hala by się przydała. Za...ista sprawa.

Matuszewskim choć nie zawsze się z nim zgadzam prowadzi dobrą inicjatywę i każdy powinien mu kibicować, bez względu na przekonania polityczne.

Zbulwersowany słuchacz

2 miliony kropla w morzu potrzeb !!!!!!!! Pan redaktor jak pisał ten tekst był chyba mocno pijany... Jest to znaczna część pieniędzy które miasto po prostu DOSTAŁO, czy wcześniej dostaliśmy taką sumę pieniędzy na rozwój sportu w Zgierzu ?

Wydaje mi się że Prezydent podchodzi do sprawy sceptycznie, a przecież pamiętamy jak mówił podczas kampanii w zeszłym roku, w której to wygrał wybory ze zbuduje lodowisko dla Zgierza.
Kiedyś były dwa kluby Wlokniarz i Boruta. Zgierz to dawne drugie centrum hokeja w Polsce. Gratulacje dla posła. Musimy wspólnie to odbudować!

Poseł Matuszewski załatwił dwa miliony złotych z budżetu państwa w niecałe pół roku nowego rządu! Co przez 8 lat dla naszego miasta zrobił POseł Dunin?! Zgierzanie proszą o więcej !!!

Sportowiec ze Zgierza

Brawo za inicjatywę. Brawo za pomysł do powrotu do korzeni powstania tej hali!!!Ludzie ,przecież od początku to była hala lodowa,dla naszych hokeistów(pamiętam te wspaniałe mecze) a nie dla piłkarzy czy tenisistów.Każdy kto gra w tych czasach na tej hali przyzna że bieganie czy rzucanie się na tym betonie ,nie wychodzi na zdrowie!Wszyscy o tym wiedzą ale nikt nie protestuje.{Żal mi tylko tych dzieci} Powtarzam to nie jest hala sportowa dla wszystkich halowych sportów,to jest LODOWISKO!!! Dobrze że wreszcie ktoś wywalczył pieniądze aby przywrócić normalność. BRAWO!!!
ps.jeżeli dla pana Prezydenta 2 miliony to za mało,to niech pokaże że potrafi więcej załatwić środków na rozwój zgierskiego sportu! A jak nie potrafi to lepiej niech nie zabiera głosu...

ZGIERZANIN

GRATULACJE PANIE POŚLE JEDNAK WIDAĆ RÓŻNICE POMIĘDZY PANEM A DUNINEM ON PRZEZ 8 LAT ZBIERAŁ NAKRĘTKI (bo o niczym innym nie słyszałem) I ANI GROSZA NIE POZYSKAŁ DLA ZGIERZA

DZIĘKUJEMY I PROSIMY O WIĘCEJ bo jeszcze jest dużo do zrobienia

mieszkaniec

Czytam i się dziwię, szkoda że poseł nie pozyskał pieniędzy dla mojego miasta Sieradza.

Panie pośle my z chęcią weźmiemy tą kroplę w morzu bo musimy jeszcze dużo pracy włożyć aby poprawić warunki uprawiania sportu w mieście.

MY TEŻ POPROSIMY O Taki zastrzyk gotówki

Wreszcie dobra informacja dla naszego miasta.Lodowisko i profesjonalna hala o dobrej nawierzchni.

trochę dziwne że dwa miliony to kropla w morzu skoro całość ma kosztować 6 milionów a jeszcze mówią że można ubiegać się w Ministerstwie Sportu o kolejne tyle. Trochę to dziwne :-/

Super wiadomość Zgierz czekał na prawdziwe lodowisko ponad 20 lat.Brawo !!!!

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies