Logo Radio Łódź

Łódzkie stowarzyszenie apeluje o podpisanie deklaracji LGBT+

Działacze stowarzyszenia Tak dla Łodzi apelują do władz miasta o podpisania deklaracji LGBT +, podobnie jak to zrobił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

(Fot. Robert Zwoliński)

Zdaniem szefowej stowarzyszenia Tak dla Łodzi, Urszuli Niziołek-Janiak, najwyższy czas, żeby prezydent Hanna Zdanowska zadeklarowała się po stronie osób homoseksualnych, czy transpłciowych. - Prezydent naszego miasta powinna, jasno i wyraźnie, powiedzieć - potwierdzić to, że staje za takimi osobami, i że są to pełnoprawni mieszkańcy naszego miasta, którzy mają prawo oczekiwać ze strony miasta wsparcia.

Sama prezydent Hanna Zdanowska podkreśla, że nie widzi potrzeby podpisywania karty. Jak przypomina, miasto pracuje nad programem antydyskryminacyjnym, do czego zobowiązują urząd radni. - Te prace trwają i myślę, że tak jak wyznaczyła to Rada Miejska, z końcem grudnia będziemy mieli projekt programu, który będzie realizował, w większości, to co znajduje się w karcie - zapewnia.

Z kolei radni Prawa i Sprawiedliwości przekonują, że władze miasta nie powinny opowiadać się po żadnej ze stron sporów ideologicznych. Zdaniem radnej Marty Grzeszczyk w mieście jest o wiele więcej ważnych i pilnych spraw do rozwiązania, niż debatowanie nad podpisaniem deklaracji.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies