Wystawa IPN w Sieradzu
Biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering otworzył w Sieradzu niecodzienną wystawę. Na dziedzińcu kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych, w półokręgu, stanęło 20 paneli.

Na panelach zawarto historię uwięzienia prymasa Stefana Wyszyńskiego opisaną fragmentami jego pamiętnika i fotografiami.
Wystawa nowi tytuł „Więzienne lata Prymasa Stefana Wyszyńskiego 1953-56”. Poszczególne panele tworzą swego rodzaju kalendarium, wyznaczają kolejne lata i miejsca pobytu internowanego Prymasa Tysiąclecia. W zapiskach duchownego przewijają się wątki związane z inwigilacją i samym aresztowaniem, ale twórcy wystawy, czyli oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku pominęli wiele szczegółów.
- Wystawa składnia do pogłębienia swojej wiedzy. Takie publikacje są w Instytucie Pamięci Narodowej. Warto doczytać jak oko bezpieki czuwało nad prymasem - mówi Milena Przybysz z łódzkiego IPN-u.
Wystawę zorganizowano w 55 rocznicę wizyty prymasa Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. O roli duszpasterza w historii politycznej Polski mówił dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku dr hab. Mirosław Golon. - To on przygotował kościół między innymi faktycznie wychowując Jana Pawła II. Przyczynił się do kształtowania przyszłego, polskiego papieża - dodał.
Wystawę na dziedzińcu kościoła farnego w Sieradzu można oglądać do końca czerwca.