Logo Radio Łódź

Nie żyje Jarosław Manowski

Minionej nocy zmarł nasz redakcyjny kolega Jarek Manowski. Pracował w Radiu Łódź od 1991 roku.

Jarek Manowski rozpoczął przygodę z radiem w Akademickim Centrum Radiowym "Kiks". - Z Jarkiem Manowskim przyszliśmy do Radia Łódź dokładnie w tym samym momencie, pamiętam 1 lipca 1991 roku - wspomina Piotr Bielawski. - On z jednego studenckiego radia, ja drugiego - na tak zwane praktyki i dzisiaj myślę sobie, że jeszcze wielokrotnie będę powracał i do tej pierwszej chwili i do wielu innych związanych z Jarkiem. I że zawsze Jarek będzie obok - mówi Piotr  Bielawski.

Jarosław Manowski w Polskim Radiu w Łodzi pracował jako prezenter programów informacyjnych i autor serwisów informacyjnych. - Maniek był perfekcjonistą, nie było dla niego rzeczy niemożliwych. Pamiętam jak prowadził przez wiele lat "ranki" - mówi Roma Leszczyńska, obecnie dziennikarka "Trójki". - Jak wygrzebywał najciekawsze kawałki muzyczne dla słuchaczy Radia Łódź.Jak ci słuchacze go nakręcali. Był zwierzęciem radiowym. O każdej porze dnia i nocy, jak pojawiło się czerwone światełko był na antenie całym sobą - dodaje Roma Leszczyńska.

Radio było zawsze dla Jarka miłością jego życia. Miał do tego talent, świetny głos i wyczucie anteny. - Mało znam ludzi, którzy byli tak zarażeni pasują do radia i byli takimi miłośnikami radia. Ludźmi, którzy radio kochali - mówi o Jarosławie Manowskim - Marcin Wąsiewicz, dyrektor programu Radia Łódź.

 Dla nas - pracujących w redakcji informacji - był z nami od zawsze. Odszedł w wieku 51 lat. Będzie nam go bardzo brakowało.

(Fot. Radio Łódź)

Tak Jarka Manowskiego wspominają w mediach społecznościowych koledzy dziennikarze:

Roma Leszczyńska Polskie Radio: Maniek żegnaj 😓 jestem pewna, że poprowadzisz wiele niebiańskich audycji. Współczuję Rodzinie i bliskim.

Anna Piotrowska Polska Agencja Prasowa: Bardzo przykre wieści

Magdalena Michalak To nie tak miało być... wielka strata. Pamiętam Jego telefon, jak odeszłam z telewizji - Magda, jesteś dzielna, będzie dobrze... Jarku, dziękuję za wszystko.

Katarzyna Majewska TVP3 Łódź: Do końca wierzyłam, że Maniek da radę. Tyle wspomnień, liceum, studia, rozmowy o życiu i o tym, co będziemy robić. Zawsze mówił "radio to moja pasja". Żegnaj Jarku...

E'a Zarufq bardzo, bardzo mi przykro :-( pamiętam, jak dawno, dawno temu wprowadzał mnie (z Markiem Wilczakiem i Bogusiem Potoncem) w tajniki dziennikarstwa :-( :-(

Mariusz Żerucha R.I.P.

Małgorzata Kosiarz [*] przykro 😞 do zobaczenia, Maniek, po drugiej stronie.

Juliusz Kaszyński TVN24: Maniek... Tam na górze na pewno też jest radio i wielu wspaniałych ludzi - pani Basi z twojej ukochanej Trójki na pewno Twój głos się spodoba, więc będzie prawie tak jak chciałeś. Do zobaczenia przy mikrofonie.

Beata Lubecka Radio ZET: Trudno uwierzyć... Maniek nie żyje. Wyrazy współczucia dla najbliższych. Niech odpoczywa w spokoju [*]

Joanna Sławińska Jarku, jak smutno. Nasz "Maniek"...

Piotr Borowski TVN24: Mój pierwszy szef i nauczyciel. Przede wszystkim jednak nauczyciel. Gdyby nie Maniek, nie zostałbym dziennikarzem. Dziękuję Ci szefie za wszystko. Wyrazy współczucia dla rodziny.

Bogumił Makowski Miałem nadzieję, wierzyłem... Żegnam Cię, Kolego Jarku, ze łzami w oczach. Wspominam naszą ostatnią rozmowę "no bo przecież my w tym jesteśmy wychowani, my innego nie znamy, nic innego nie umiemy". Żegnaj! Rodzino Jarka, Jego przyjaciele i znajomi, radiowcy, proszę przyjąć głębokie wyrazy współczucia.

Hubert Bekrycht Wciąż nie mogę uwierzyć... Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.

Agnieszka Bohdanowicz Jak ciężko zacząć dziś dzień z tą wiadomością. Jak tym bardziej ciężko jest Rodzinie. Jarka, z którym studiowałam i chwilę też pracowałam, nie zapomnę nigdy. Będzie zawsze tym, który całe życie zawodowe oddał radiu. Niech spoczywa w pokoju. R.I.P.

Patrycja Janas-Stańczyk (*) ☹️

Adrian Krupa Serce boli. Ściska gardło. Brak słów.

Wojciech Bojdo Szok i wielki smutek 😥 Wyrazy współczucia dla Rodziny, przyjaciół i wszystkich pracowników Radia Łódź.

Dorota Guzowska Żegnaj 😪😪

Renata Karolewska :(

Darek Król Jesteś i Będziesz wciąż obok.....tylko ciszej... [']

Joanna Śpiechowicz Onet: Bardzo smuta wiadomość 😞 trudno uwierzyć...

Marcin Nowicki Maniek - człowiek, który przyjmował mnie na staż. Nie mogę w to uwierzyć. Wielki szacunek Dla Ciebie. Odpoczywaj w spokoju :(

Remigiusz Mielczarek To wszystko słowom się wymyka... :(

Jacek Stepnicki To smutny dzień dla całej Dziennikarskiej Braci. Bardzo przykro, spoczywaj w spokoju 😪 Wyrazy współczucia dla Bliskich i Dalszych.

Paweł Hochstim Nie ma słów, którymi można wyrazić żal. Bardzo smutna wiadomość, bardzo

Andrzej Kocjan Radio ZET: Mój Boże, świeć Panie nad jego duszą, radiowiec z krwi i kości, zawsze dbający o dobro anteny, świetny głos, wspaniały kolega, choć w pracy wymagający perfekcji. Jarku, dziękuję za wszystko, czego się od Ciebie nauczyłem, będzie nam Cię bardzo brakowało...

Sławomir Macias Nie mam słów z tą sytuacją z Mańkiem. My się znaliśmy z Kiksa jeszcze. 30 lat. Bardzo mi przykro. Wyrazy współczucia dla wszystkich koleżanek i kolegów z RŁ.

Katarzyna Rachela Szklarek-Zarębska Boże, strasznie mi przykro. Przekazuję wyrazy współczucia dla Rodziny i koleżanek oraz kolegów z Redakcji. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.

Anna Kulik Panie, świeć nad duszą Mańka [*]

Tomasz Lasota TVP3 Łódź: [*][*][*]

Marzi Borgia TVN: Pamiętne stare czasy w radiu z Mańkiem, ogromny żal 😪 Wyrazy współczucia dla Rodziny

Edward Zamyslowski Przykro mi bardzo, bo przez lata przyzwyczaiłem się do obecności Jarka w Radiu jako kogoś niezbędnego. Niech odpoczywa w pokoju. Proszę, dajcie znać o uroczystościach pogrzebowych.

Agata Zielińska Radio Łódź: Żegnaj Jarku... będę myślała, że jesteś w jakimś innym, "lepszym" radiu...

Iza Woźniak Polskie Radio: Żegnaj Mańku ♥️

Katarzyna Pełka-Wolsztajn TVP3 Łódź: Nie mogę uwierzyć... Jarka pamiętam jeszcze ze starych czasów - mojego epizodu radiowego... Po latach okazało się, że mieszkamy na tym samym osiedlu. Gadaliśmy często rano w autobusie w drodze do pracy, każde z nas na swój dyżur. W tym samym autobusie poznałam żonę Jarka. Jechali wtedy na dworzec, na urlop... Dla całej Rodziny moje wyrazy współczucia, choć one bólu nie złagodzą...

Grzegorz Frątczak Polskie Radio: Bardzo smutna wiadomość. Żegnaj Mańku [*]

Sebastian Szwajkowski Radio Łódź: Powoli, powoli dopiero dociera do mnie, że jednego z redakcyjnych kolegów już nie ma i pozostaje po nim pustka, której nic nie zapełni.

Marek Palczewski Żegnaj Jarku, byłeś zawsze rzetelny i sprawiedliwy.

(Fot. Radio Łódź)
Roman CECHULSKI

Szok.... nie mogę uwierzyć, że nie ma Ciebie wśród nas, brakuje mi słów bo choć nie widzieliśmy się od czasów twojej szkoły średniej i wspólnych obozów to zawsze słuchałem Twoich audycji w radiu. BYŁEŚ WIELKIM CZŁOWIEKIEM. Spoczywaj w spokoju.

Pan Jarosław oprowadzał nas po radiu podczas Nocy Muzeów w 2018r. Nawet na stronie są zdjęcia z tego zwiedzania... Bardzo miłe i sympatyczne spotkanie. Odebrałam go jako przyjazną i pomocną osobę. Na pewno będzie go brakowało bo każdy edaktor tworzy klimat Radia Łódź i bez niego już nie będzie to to samo radio. Wyrazy współczucia dla rodziny, współpracowników oraz słuchaczy [*]

Zbigniew

Byłeś Jarku moim kuzynem.Choć nie utrzymywaliśmy ze sobą od długiego czasu kontaktów osobistych ,dzięki radiu byłeś zawsze ze mną.Cieszyło mnie i napawało dumą ,że jesteś członkiem naszej rodziny.Stanowiłeś wzór do naśladowania.Pozostaniesz w naszej pamięci.

Joanna B

Czytanie rano sportu po serwisie Jarka, to była przyjemność. Miał głos, miał serce. Miał żyć...

Krzysztof Hejwowski

[*][*][*][*][*]

GośćRomualda Ďąbrowska.

TAK NAM BARDZO PRZYKRO MIELIŚMY SIĘ SPOTKAĆ WSZYSTCY W BIBLIOTECE JAK ZAWSZE NA WIGILII
,ZOSTANĄ WSPOMNIENIA ZE SPOTKAŃ JESTEŚMY CAŁYM SERCEM Z RODZINĄ Pana Jaroslawa czytelnicy z biblioteki z
Ul. Zaolzianskiej .

Heniek Chorążewski

Żegnaj Mistrzu i Przyjacielu. Recenzencie wielu zmontowanych i tego, który chciałeś na minutę i trzydzieści jeden sekund.

Panie Jarku to niemozliwe, to niesprawiedliwe. Dopiero był Pan w naszej bibliotece. Umawialismy sie na biblioteczna wigilie jak co roku tym razem w nowym lokalu. Cały nasz " Uniwersytet Biblioteczny" jest w szoku. Zawsze będziemy wspominac Pana - naszego przyjaciela biblioteki Filii 64 . Serdeczne wyrazy współczucia dla żony i rodziny. Kto nam teraz opowie tyle ciekawych historii? Żal , żal nie do opisania. Nikt już Pana nie zastąpi. Odpoczywaj w pokoju chociaż to o wiele za wcześnie.

Gość Urszulą

Serce pęka z bólu taki wspaniały dziennikarz , piękny głos i tyle mądrości . Łączę się w bólu z Rodziną

Katarzyna

To już będzie inne Radio Łódź . Bez Jarka ...

Karolina

To bardzo smutna wiadomość... O jeden głos i talent mniej....
Niepowetowana strata...
Składam wyrazy współczucia dla Rodziny pana Manowskiego oraz dla całej redakcji Radia Łódź [*]

To Radio już nigdy nie będzie brzmieć tak sami [']

Jarka pamiętam ze studiów...jest mi bardzo przykro,. Żegnaj Jarku

Bardzo mi przykro. Pamiętam go jeszcze z Kiksa. :(

Życie jest niesprawiedliwe...

Maciej Zalewski

Zaczynałem pracę w Radiu Łódź niemal równocześnie z Jarkiem, w 1992... Później był moim szefem... Nie wierzę, że go nie ma... Mimo, że wielokrotnie się spieraliśmy, żal jest wielki. Był Dobrym Człowiekiem i prawdziwym Radiowcem...
Jarku... Spoczywaj w pokoju.

Sławomir Macias

To jedna z najsmutniejszych bratersko-dziennikarskich informacji. Znaliśmy się 30 lat. Nie ma słów. Współczuję Wam wszystkim kochani.

[`]

Świetny dziennikarz, prawdziwy radiowiec. Takich ludzi spotyka się rzadko. Żegnaj Jarku!!!

Jaka szkoda,żal tak młodego człowieka,zapamiętajmy ten głos...

Bardzo dobry dziennikarz. Lubiłam słuchać jego głosu, umiał przyciągać uwagę. Żałuję że już go nie usłyszę. Żegnaj panie Jarku.....

Trudno uwierzyć.
Lubiłam głos Pana Jarosława, który rano wprowadzał mnie w nowy dzień. Wierzę, że tam gdzie jest, ten głos....

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies