Bogata internetowa oferta kulturalna łódzkich placówek
Instytucje kultury w regionie prześcigają się w pomysłach na wirtualne inicjatywy. W internecie można słuchać koncertów, zwiedzać Łódź, słuchać poezji i po prostu czytać książki.
Melomani, którzy o słuchaniu muzyki na żywo w Filharmonii Łódzkiej mogą tylko pomarzyć, powinni skorzystać z listy utworów udostępnionych w wersji elektronicznej na facebook'owej stronie instytucji. Wszystkie propozycje pochodzą z marcowego repertuaru Filharmonii.
Z kolei miłośnicy opery - i to z najwyższej półki - koniecznie powinni zajrzeć na stroną nowojorskiej Metropolitan Opera. Tam prezentowane będą powtórki przedstawień, które w ubiegłych sezonach były transmitowane do kin.
A wracając do regionu - polecamy wirtualne zwiedzanie jego stolicy. Oprowadza przewodniczka po Łodzi Justyna Tomaszewska. - W internecie jest mnóstwo stron, które pomagają i ułatwiają szukanie tych informacji. Między innymi, polecam chociażby Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i stronę, gdzie można znaleźć wszystkie stare gazety z Łodzi. Polecam bardzo serdecznie stronę "Łódzki Wehikuł Czasu" - zachęca Justyna Tomaszewska.
Przewodnicy apelują też, aby nie odwoływać zaplanowanych wcześniej wycieczek, tylko zmienić ich termin.
Audiobooki, e-booki i cyfrowe biblioteki - w trudnym czasie walki z pandemią koronawirusa, zachęcamy też do czytania on-line.
Od dziś Biblioteka Miejska w Łodzi uruchomiła dostęp do ponad 60 tys. e-booków. Skorzystać mogą wszyscy - wystarczy tylko pobrać kod dostępu. Szczegółowa instrukcja znajduje się na profilu facebookowym i stronie internetowej biblioteki.
Z bogatego zbioru cyfrowego książek, czasopism, map czy dokumentów można skorzystać też na stronie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Piłsudskiego w Łodzi. Tam między innymi dostępna jest "Żywa kronika miasta", czyli wspomnienia i relacja o Łodzi - tej współczesnej i tej sprzed lat. - Na równi interesujące są wspomnienia dotyczące ważkich istotnych wydarzeń z historii miasta, jak i prywatne relacje po prostu z życia łodzian - podkreśla Ewa Mec z biblioteki.
Polecamy też internetowe odsłony popularnego w Teatrze Nowym Krakowskiego Salonu Poezji. Dziś dostępny jest pod hasłem - "Wiosna, ach to Ty" - wiosna w poezji polskich poetów. Wiersze czyta miedzy innymi Maria Gładkowska.
Dotychczasowe Salony Poezji w Łodzi zarejestrowało Radio Łódź
Sprawdź, co dzieje się w kraju i w regionie w związku z koronawirusem
Koronawirus - co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |