Logo Radio Łódź

22 marca - kolejny dzień zmagań z koronawirusem w kraju i w regionie [RELACJA]

Do 634 wzrosła liczba zarażeń koronawirusem w Polsce. W województwie łódzkim mamy 106 przypadków zakażenia. Ministerstwo Zdrowia poinformował o 7 nowych przypadkach zakażenia COVID-19. W szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami.

Podsumujmy dzień 22 marca. Dzisiaj ministerstwo zdrowia poinformowało o 98 nowych przypadkach koronawirusa, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi. Ogółem stwierdzono w Polsce 634 przypadki zakażenia, siedem osób zmarło. W województwie łódzkim mamy 106 przypadków zarażenia koronawirusem.

Uruchomiono bezpłatną aplikację „Kwarantanna domowa”, przygotowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywa osoba objęta kwarantanną, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia

W pierwszym tygodniu operacji "LOTdo Domu", zorganizowanej w współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Kancelarii Premiera i Polskich Linii Lotniczych LOT, do kraju wróciło ponad 25 tysięcy Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców. Maszyny PLL LOT w ramach operacji wykonały 185 rejsów. Operacja zaczęła się tydzień temu. Chęć powrotu zgłosiło ponad 45 tysięcy osób. Dziś zorganizowano 15 lotów, między innymi z Bangkoku Wiednia, Edynburga i Skopje.

Na skutek koronawirusa we Włoszech w ciągu minionej doby zmarło 651 osób. To mniej niż poprzedniego dnia. W sobotę z powodu COVID-19 zmarły tam 793 osoby.

Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim zawiesił tymczasowo w działaniach ratowniczo-gaśniczych jednostkę OSP w Rozprzy w powiecie piotrkowskim. Jego decyzja ma związek z wykryciem koronawirusa u jednego z ochotników.

Wiele operacji i zabiegów także kardiologicznych ma być wstrzymanych od poniedziałku. Takie zalecenia dla szpitali w specjalnym komunikacie wydał Narodowy Fundusz Zdrowia

Łódzkie MPK wprowadza możliwość zawieszenia biletu okresowego. Od jutra będzie można przesunąć termin ważności migawki poprzez stronę internetową.

Godzina 21.05

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą trzech osób z województwa opolskiego, dwóch osób z województwa lubelskiego oraz po jednej osobie z podlaskiego i podkarpackiego. Dziś odnotowano w sumie 98 przypadków, co oznacza, że liczba wzrosła do 634 osób.

Godzina 20.55

W pierwszym tygodniu operacji "LOTdo Domu", zorganizowanej w współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Kancelarii Premiera i Polskich Linii Lotniczych LOT, do kraju wróciło ponad 25 tysięcy Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców. Maszyny PLL LOT w ramach operacji wykonały 185 rejsów. Operacja zaczęła się tydzień temu. Chęć powrotu zgłosiło ponad 45 tysięcy osób. Dziś zorganizowano 15 lotów, między innymi z Bangkoku Wiednia, Edynburga i Skopje.

Na stronie LOT-u są dostępne kolejne zaplanowane rejsy. Do przyszłej niedzieli jest ich ponad 40. Lista lotów jest ciągle uzupełniana na podstawie zgłoszeń Polaków, którzy chcą wrócić do kraju. Zgłoszenia te są przyjmowane przez platformę lotdodomu.com oraz lotdodomu.pl.

Najwięcej Polaków przyleciało do Polski z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Stanów Zjednoczonych i i Hiszpanii.

Godzina 19.30

Szef MON Mariusz Błaszczak podziękował żołnierzom za uczestnictwo w akcji oddawania krwi. - Przez ostatnie trzy dni podchorążowie oddali prawie 95 litrów krwi. Cały czas w akcji krwiodawstwa udział biorą żołnierze wojsk operacyjnych, terytorialsi i pracownicy wojska. Jesteśmy Wam wdzięczni - napisał na Twitterze minister Mariusz Błaszczak.

Z powodu zagrożenia koronawirusem drastycznie spadła liczbą chętnych do oddawania krwi. Zamykane też są mniejsze punkty krwiodawstwa. Krwi zaczyna brakować w całym kraju.

Godzina 18:56

Władze Rosji i lokalne administracje nie planują na razie wprowadzania drastycznych ograniczeń. Mówił o tym między innymi mer Moskwy Siergiej Sobianin, który dementował pogłoski o zamknięciu miasta sanitarnym kordonem i wprowadzeniu wojska do stolicy. Według ostatniego, oficjalnego komunikatu w Rosji zarejestrowano 367 przypadków zarażenia koronawirusem.

Godzina 18:49

Na skutek koronawirusa we Włoszech w ciągu minionej doby zmarło 651 osób. To mniej niż poprzedniego dnia. W sobotę z powodu COVID-19 zmarły tam 793 osoby. W ciągu doby łączna liczba śmiertelnych ofiar epidemii we Włoszech wzrosła do 5476. W sumie zakażenie COVID-19 stwierdzono tam u 59138 osób.

Godzina 18:43

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzienny raport dot. koronawirusa w Polsce.

Godzina 18:39

Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim zawiesił tymczasowo w działaniach ratowniczo-gaśniczych jednostkę OSP w Rozprzy w powiecie piotrkowskim. Jego decyzja ma związek z wykryciem koronawirusa u jednego z ochotników. Czytaj więcej

Godzina 18:28

Wiele placówek medycznych, głównie szpitali potrzebuje wsparcia. Uniwersytet Medyczny poszukuje wolontariuszy. Apel jest skierowany do studentów uczelni. Czytaj więcej

Godzina 18:06

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 106
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 23
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 4438
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2919

Godzina 18:04

Jeśli chodzi o województwo łódzkie, potwierdzone wyniki dotyczą: pięciu młodych kobiet, czterech kobiet w średnim wieku, trzech młodych mężczyzn, dwóch mężczyzn w średnim wieku i małego dziecka. To osoby od 2 do 54 roku życia, część z nich miała bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi w kraju.

Pozostałe miały kontakty zagraniczne. Osoby te powróciły m.in. z Austrii, Niemiec, Maroka i Włoch. Stan wszystkich osób jest dobry.

Godzina 17:48

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 64 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich jest 15 osób z województwa łódzkiego. 

Godzina 17:43

Wiele zabiegów także kardiologicznych ma być wstrzymanych. Takie zalecenia dla szpitali w specjalnym komunikacie wydał Narodowy Fundusz Zdrowia. Czytaj więcej

Godzina 17:27

Tranzytem przez Białoruś przewieziono do ojczyzny studentów izraelskich, którzy przebywali na Łotwie. Białoruś jest jedynym krajem w regionie, który nie zamknął swoich granic z powodu walki z koronawirusem. Jednak na przejściach granicznych kontrolowany jest stan zdrowia podróżnych, w tym temperatura ciała.

Godzina 17:19

Wszyscy kuracjusze muszą wrócić do domu a sanatoria i uzdrowiska mają być zamknięte. Narodowy Fundusz Zdrowia nakazał tym placówkom zaprzestać udzielania świadczeń w trybie natychmiastowym. Czytaj więcej

Godzina 16:57

W Rosji do 367 wzrosła liczba osób zakażonych COVID-19. Tylko w samej Moskwie odnotowano 191 przypadków zakażenia koronawirusem. Rosyjskie służby sanitarne zaostrzają kontrolę miejsc publicznych i apelują do Rosjan o pozostawanie w domach.

W ciągu doby w Rosji liczba chorych wzrosła o 61. Jak podał sztab monitorujący pandemię koronawirusa, chorzy przylecieli z Genewy, Rygi, Paryża, Amsterdamu i Madrytu. Od stycznia do dziś kwarantannę pod okiem lekarzy przeszło w Rosji 104 tysiące 577 osób. Według danych z piątku, wciąż monitorowych jest ponad 52 tysiące osób.

Godzina 16:36

Uruchomiono bezpłatną aplikację „Kwarantanna domowa”, przygotowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywa osoba objęta kwarantanną, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Czytaj więcej

Godzina 16:29

W województwie łódzkim ponad cztery tysiące osób jest poddanych kwarantannie. Zgodnie z zaleceniami nie wolno im opuszczać mieszkania i kontaktować się z innymi osobami. Czytaj więcej

Godzina 16:02

W dniach 23 marca - 30 kwietnia zostaje wprowadzone honorowanie biletów Pabianice-Łódź.

Godzina 14:59

To już druga niedziela, w której wierni mogą korzystać z dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy świętej. Metropolita łódzki i ordynariusz łowicki ustalili obowiązywanie dyspensy do 29 marca. Nieco inne regulacje wprowadził ordynariat polowy mający swoje świątynie również na terenie województwa łódzkiego. Czytaj więcej

Godzina 14:17

Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba ofiar koronawirusa wzrosła o niemal 400 do 1720. Liczba zdiagnozowanych przypadków choroby przekroczyła 28,5 tysiąca, w porównaniu z niespełna 25 tysiącami dzień wcześniej.

Godzina 14:05

Liczba wykrytych zakażeń koronawirusem w Europie przekroczyła 150 tysięcy. W samych Włoszech odnotowano ponad 53 tysiące przypadków.

Godzina 14:01

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna i najważniejsze wyzwania, jakie stoją przed rządem w kolejnym tygodniu - to tematy omówione na dzisiejszym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Premier przeprowadził dziś także telekonferencję z ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz wojewodami.

Powiedział o tym Informacyjnej Agencji Radiowej szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk. Dodał, że Zespół omawiał kwestie związane z zamknięciem granic, opieką nad ponad 120 tysiącami osób w kwarantannie oraz tzw. Tarczą Antykryzysową, czyli rządowym projektem ustawy, który w nadchodzącym tygodniu trafi do Sejmu.

Jak poinformował minister Michał Dworczyk, szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski omówił na posiedzeniu sytuację związaną z epidemią, bilans zachorowań oraz śmiertelnych przypadków zakażenia koronawirusem. Na spotkaniu rozmawiano też o możliwości zaostrzenia przepisów związanych z obowiązkową kwarantanną. - Jesteśmy elastyczni, staramy się na bieżąco dostosowywać do rozwoju sytuacji. Z wyprzedzeniem wprowadzaliśmy wiele rozwiązań, które po nas wprowadzały kraje o wiele mocniej dotknięte epidemią koronawirusa.

Szef KPRM dodał, że na dzisiejszym spotkaniu nie było decyzji dotyczącej zmian w dotychczasowych obostrzeniach związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Kolejne spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbędzie się jutro o 10.30. W południe zbierze się zwołana przez prezydenta Rada Bezpieczeństwa Narodowego.

Godzina 13:46

Urząd Wojewódzki uruchomił całodobową infolinię poświęconą zagrożeniu epidemicznemu. Pracują w niej wolontariusze studenci Uniwersytetu Medycznego. Czytaj więcej

Godzina 13:40

Od jutra obowiązywać będą wydane wczoraj rozporządzenia MF. 

Godzina 13:35

Trwa wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami.

Godzina 13:07

Ministerstwo Zdrowia podaje najnowsze dane. Na ten moment mamy 17 607 zbadanych próbek, z czego 17 044 jest negatywnych, a 563 pozytywnych. W ciągu doby wykonano ponad 2,5 tys. testów.

Godzina 12:50

We wszystkich miejskich przychodniach powstały izolatki. To specjalne pomieszczenia przygotowane na wypadek podejrzenia u pacjenta zakażenia koronawirusem. Każdy kto wchodzi do przychodni musi zdezynfekować ręce. W poradniach zainstalowano dozowniki i płyny do dezynfekcji. Czytaj więcej

Godzina 12:19

Ministerstwo zdrowia przekazuje wiadomość o 16 nowych przypadkach. Wśród nich nie ma osób z województwa łódzkiego.

Ministerstwo jednocześnie informuje o śmierci siódmej osoby z powodu zakażenia koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim i przebywał w szpitalu w Radomiu.

Godzina 12:14

Łódzkie MPK wprowadza możliwość zawieszenia biletu okresowego. Od jutra będzie można przesunąć termin ważności migawki poprzez stronę internetową. Czytaj więcej

Godzina 12:11

W Chinach coraz więcej przypadków przywleczenia koronawirusa. W ciągu minionej doby stwierdzono tam 46 przypadków zakażenia patogenem - prócz jednego - u podróżnych. Od jutra wszystkie samoloty na międzynarodowych rejsach do Pekinu będą miały międzylądowania na innych chińskich lotniskach.

Godzina 11:38

Na Litwie kończą się testy do wykrywania koronawirusa, a na Łotwie parlamentarzyści i członkowie rządu poddani są dwutygodniowej kwarantannie. Liczba zakażonych w krajach bałtyckich zbliża się do sześciuset.

Godzina 11:08

Ministerstwo Zdrowia informuje, że zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia.

Godzina 11:00

Rozpoczęło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Odbywa się ono w formule wideokonferencji. Posiedzenie dotyczy najnowszych działań związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - poinformował Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Minister zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny przedstawiają sytuację epidemiologiczną w kraju, omawiane są też najważniesze zdarzenia z ostatnich 24 godzin oraz przyszłe działania. Tematami są też sytuacja osób pozostających w kwarantannie oraz sytuacja na granicach.

Godzina 10:43

Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 67 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W 339 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – poinformował w dziś insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Godzina 10:39

W szpitalu w Skierniewicach zamknięte z powodu kwarantanny są oddziały:, ortopedyczno-urazowy, ginekologiczno-położniczy oraz intensywnej terapii i anestezjologii, na którym w niedzielę rano przebywało czworo pacjentów. Personel medyczny tylko tych trzech oddziałów został poddany izolacji. Pozostałe, podkreśla dyrekcja i służby sanitarne, pracują normalnie.

Godzina 10:31

W województwie łódzkim ponad cztery tysiące osób jest poddanych kwarantannie. Zgodnie z zaleceniami nie wolno im opuszczać mieszkania i kontaktować się z innymi osobami . zalecenia ta należy traktować bardzo poważnie. -Pobyt na kwarantannie nie oznacza, ze jesteśmy chorzy ale możemy być, dlatego w taki sposób należy się zachowywać aż do jej zakończenia - wyjaśnia dr Wojciech Szendzikowski. Liczba osób w Polsce przebywających na kwarantannie to blisko 130 tysięcy w tym także osoby powracające z zagranicy.

Godzina 10:24

Dziś zaplanowano kolejne kilkanaście lotów w ramach prowadzonej przez LOT akcji #LOTdoDomu. To operacja sprowadzania do kraju Polaków, którzy w związku z pandemią koronawirusa i częściowym zamknięciem granic utknęli za granicą i chcą wrócić do Polski. W planach są rejsy m.in. z Londynu, Bangkoku, Zurychu, Bergen, Paryża i Cancun. Na niektóre loty można jeszcze rezerwować bilety.Operacja #LOTdoDomu ma być kontynuowana tak długo, jak będzie taka potrzeba. Jutro odbędą się loty m.in. ze Sztokholmu, Dubaju i Trondheim. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej LOT-u: www.lot.com. Do tej pory do Polski w ramach akcji #LOTdoDomu wróciło około 22 tysięcy osób.

Godzina 10:10

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sieradzu, radni zadecydowali o przekazaniu 150 tysięcy złotych na zakrespiratorów do miejscowego szpitala. Sesja odbyła się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, bez publiczności, a każdy z radnych otrzymał jednorazowe maseczki. Przy wejściu na salę obrad dostępny był także płyn do dezynfekcji. Także miejsa, które zostały radnym wyznaczone znajdowały się od siebie w bezpiecznej odległości.

Godzina 10:05

Szybki wzrost liczby zarażeń koronawirusem w Stanach Zjednoczonych. Stwierdzono tam już ponad 26 tysięcy infekcji. Prezydent Donald Trump ogłosił stan Nowy Jork miejscem klęski co umożliwi zwiększenie pomocy federalnej dla tego stanu. Równocześnie amerykański rząd zatwierdził do użycia szybki test na koronawirusa.
Stany Zjednoczone są już na trzecim miejscu na świecie pod względem liczby przypadków koronawirusa - za Chinami i Włochami. W całym kraju zmarło ponad 300 osób. Głównym ogniskiem choroby jest stan Nowy Jork gdzie stwierdzono prawie połowę wszystkich infekcji. 

Godzina 9:51

W Gminie Wierzchlas, w powiecie wieluńskim, otwarto dziś rano lokale wyborcze. Odbywają się tam wybory uzupełniające na urząd wójta. Podczas głosowania, z powodu pandemii koronawirusa, wprowadzono specjalne środki bezpieczeństwa. Swój głos może oddać prawie 5 tysięcy osób.

Godzina 9:35

W ciągu ostatniej doby Państwowa Straż Pożarna skontrolowała ponad 17 tysięcy osób, które wjechały do Polski. Strażacy mierzyli temperaturę osobom przekraczającym granicę, ale też wspierali służbę zdrowia, rozstawiając 153 namioty przy szpitalach i organizując w ten sposób polowe izby przyjęć. W działania zaangażowanych było blisko 300 ratowników. Ponadto, w sprawach niezwiązanych z koronawirusem, strażacy interweniowali ostatniej doby ponad 1300 razy.

Godzina 8:59

Ministerstwo Zdrowia informuje o 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.  W szpitalu w Poznaniu (woj. wielkopolskie) zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 547/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

Godzina 8:17

Ministerstwo Zdrowia informuje, jak zachowywać się w czasie kwarantanny

Godzina 8:15

We Francji stwierdzono 562 przypadki zgonów, spowodowanych zarażeniem się koronawirusem. To najnowszy, oficjalny bilans epidemii. Według francuskiego ministra zdrowia, sytuacja niestety będzie się pogarszała. Zapobieganiu rozszerzaniu się epidemii ma służyć wprowadzona 4 dni temu kwarantanna, która obejmuje całe społeczeństwo

Godzina 7:53

Premier Włoch Giuseppe Conte wczoraj późnym wieczorem ogłosił, że rząd wstrzymuje całą działalność produkcyjną na terenie całego kraju poza niezbędną. Wczoraj we Włoszech zmarło

blisko 800 osób zarażonych koronawirusem, najwięcej od początku epidemii

Godzina 7:46

Lorenzo Sanz, były prezes Realu Madryt, zmarł w wieku 76 lat w wyniku powikłań wywołanych koronawirusem. Znany działacz rządził w klubie ze stolicy Hiszpanii w latach 1995-2000.

Godzina 7:41

Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, biskup Artur Miziński, podziękował wszystkim pracownikom służby zdrowia, zaangażowanym w walkę z epidemią koronawirusa.
Duchowny zaapelował również do wiernych o udzielenie im duchowego wsparcia i okazanie wdzięczności w ramach modlitewnej inicjatywy Episkopatu "Adoptuj Medyka". Akcja ma na celu, jak powiedział biskup Miziński, docenienie wielkiego poświęcenia służb medycznych, pracujących w trudnych warunkach.

Godzina 7:39

 Do piątku do godz. 23.00 do Polski wróciło ponad 20 tys. osób w ramach 150 akcji powrotnych "Lot do domu"; 45 tys. osób zgłosiło chęć powrotu, za wcześnie, by prognozować, kiedy akcja dobiegnie końca - poinformowała rzeczniczka MSZ Monika Szatyńska-Luft.

Godzina 7:25

Wczoraj  ministerstwo zdrowia poinformowało o 44 nowych przypadkach koronawirusa, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi. Ogółem stwierdzono w Polsce 536 przypadków zakażenia, pięć osób zmarło.

W województwie łódzkim mamy 91 przypadków zarażenia koronawirusem. Pacjenci chorzy i z podejrzeniem zakażenia leżą w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi oraz w zgierskiej placówce, która została zamieniona w szpital zakaźny.

Arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś po raz kolejny zaapelował do wiernych, aby w niedzielnej mszy świętej uczestniczyli poprzez transmisje w mediach. Arcybiskup podkreślił, że pozostanie w domach to wyraz naszej miłości do drugiego człowieka.

54-latek, który uciekł ze zgierskiego szpitala i został złapany przez policjantów w łódzkiej kamienicy, jest zakażony koronawirusem. Za sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób grozi mu do 8 lat więzienia.Sanepid ustala, z kim miał styczność

Zmiany w Tarczy Antykryzysowej. Prezydent Andrzej Duda powiedział, że do zapisów o Tarczy Antykryzysowej zostanie wprowadzony zapis mówiący o zwolnieniu części przedsiębiorców ze składek ZUS. Chodzi o kwotę należną za trzy miesiące, jeśli dany przedsiębiorca będzie miał przychody niższe o ponad 50 procent względem lutego.

Mimo konieczności odsunięcia od pracy 26 pracowników, Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie działa normalnie. Do placówki zgłosiła się pacjentka z koronawirusem i o tym nie poinformowała. Spowodowało to konieczność kwarantanny dla części pracowników bełchatowskiego szpitala

Koronawirus - co musisz wiedzieć?

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies