Logo Radio Łódź

376 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 90 z woj. łódzkiego [RAPORT]

Ministerstwo Zdrowia informuje o 376 nowych zakażeniach koronawirusem w całej Polsce. W tym gronie jest 90 osób z województwa łódzkiego oraz 138 ze Śląska. W regionie aktualnie zakażonych jest 1118 osób. Łódzkie, jeżeli chodzi o liczbę nowych zakażonych osób, jest na drugim miejscu w kraju

  • Liczba odnotowanych zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła do 28 tys. 577. Dzisiaj (12 czerwca) Ministerstwo Zdrowia w raporcie poinformowało o 376 nowych zakażeniach. W tym 138 ze Śląska i 90 z województwa łódzkiego. 

  • Powiększyła się też liczba ofiar COVID-19. Dziś w raporcie resort poinformował o śmierci 7 kolejnych chorych.

  • W całej Polsce z powodu COVID-19 zmarło łącznie 1 tys. 222 osób, z czego 101 w Łódzkiem.

  • Łódzkie, jeżeli chodzi o liczbę nowych zakażonych osób, jest na drugim miejscu w kraju. Zdaniem profesora Rafała Pawliczaka z łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, coraz więcej osób nie stosuje się do obostrzeń sanitarnych.

  • Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu doby wyzdrowiało 109 osób, które chorowały na COVID-19. W sumie w Polsce wyzdrowiało 13 tysięcy 805 osób. Z danych resortu wynika, że liczba łóżek zajętych przez osoby chorujące na COVID-19 wynosi tysiąc 629. Zajętych jest 77 respiratorów. W kwarantannie przebywa 89 tysięcy 609 osób. Liczba osób objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym wynosi 19 tysięcy 72.

Co jeszcze wydarzyło się dzisiaj w Łódzkiem, całej Polsce i na świecie w związku z pandemią koronawirusa?

Epidemia koronawirusa w Łódzkiem

Nowe zakażenia koronawirusem w sieradzkim szpitalu. Trzy oddziały zamknięte. 13 kolejnych wyników dodatnich przyniosły testy na obecność koronawirusa w Sieradzkim Szpitalu Wojewódzkim. Placówka od niedzieli uznawana jest za ognisko zachorowań, po tym jak stwierdzono w niej wówczas aż 80 zakażonych. Czytaj więcej 

Na przedłużony weekend, po pandemicznej przerwie, otworzyły się niektóre z atrakcji turystycznych. Wśród nich jest Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim. Czytaj więcej

Gościem Rozmowy Dnia Radia Łódź i TVP3 Łódź był prof. Ryszard Piasecki z Katedry Ekonomii Uniwersytetu Łódzkiego. Przemysław Naze rozmawiał z nim m.in. o sytuacji gospodarczej Polski i na świecie w czasie epidemii. Czytaj więcej

Punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, Szpitalne Oddziały Ratunkowe i izby przyjęć - te miejsca funkcjonują dla chorych podczas długiego weekendu w Łodzi i regionie. Jednocześnie można też skorzystać z teleporady. Czytaj więcej

Zamknięty oddział ratunkowy w Wieluniu i kolejne testy w sieradzkim szpitalu, ale bez gwałtownego wzrostu zachorowań - to aktualny bilans epidemiczny nad Wartą. Czytaj więcej

Zobacz także, Uroczystości Bożego Ciała w parafii archikatedralnej [ZDJĘCIA][WIDEO]

Od czwartku można korzystać z kolei linowej na Górze Kamieńsk. Osoby odwiedzające to miejsce muszą jednak pamiętać o rygorze sanitarnym. Czytaj więcej

Niewiele ponad dwa tygodnie pozostało do otwarcia łódzkiego aquaparku. Do tego czasu zakończone zostaną wszystkie projekty modernizacyjne, które zostały rozpoczęte na Fali podczas przerwy w działalności z powodu koronawirusa. Czytaj więcej

Decyzją wojewody bezpłatne testy na obecność koronawirusa mogą już przejść mieszkańcy powiatów tomaszowskiego, pajęczańskiego, wieruszowskiego i kłobuckiego. Wymaz do badania genetycznego jest pobierany przez 9 Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej w punktach mobilnych: przy ul. PCK 10 w Tomaszowie i przy Zamkowej 22 w Działoszynie. Czytaj więcej

Kiedy otwarcie granic i wznowienie lotów międzynarodowych?

Rzecznik rządu Piotr Müller przypomniał w TVP Info, że jutro zostaną zniesione kontrole na granicach z państwami Unii Europejskiej. We wtorek natomiast mają zostać przywrócone lotnicze połączenia międzynarodowe.

Piotr Müller dodał, że dziś będą ustalane wyjątki dotyczące niektórych tras lotów międzynarodowych. - Będziemy stopniowo uruchamiać ruch lotniczy. Tutaj mogą się pojawić jakieś wyjątki, ustalamy je dzisiaj, co do kwestii, czy ze wszystkich krajów ten ruch lotniczy będzie możliwy, ale przyjmujemy zasadę, że z ogromnej części UE ten ruch będzie się odbywał bez ograniczeń - wyjaśnił rzecznik rządu.

Dziś na temat otwarcia granic na przejściu granicznym w Budzisku premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z szefem litewskiego rządu. Strona litewska zapowiedziała, że kontrole graniczne z naszym krajem zniesie dzisiaj. Jak mówił kilka dni temu premier Litwy Saulius Skvernelis, "nic nie stoi ku temu na przeszkodzie, gdyż kryteria epidemiologiczne są podobne, a Polska została wciągnięta na listę krajów bezpiecznych".

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział otwarcie granic z państwami Unii Europejskiej przedwczoraj. W praktyce oznaczać to będzie swobodny przepływ osób, tak jak to miało miejsce przed wybuchem epidemii koronawirusa.

Terytorialsi wrócili do szkoleń weekendowych 

Terytorialsi wrócili do szkoleń weekendowych. Po prawie trzech miesiącach angażowania się głównie w działania związane ze zwalczaniem skutków epidemii żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wracają do aktywności szkoleniowej.

Rotacyjne spotkania w soboty i niedziele są prowadzone z zachowaniem wytycznych służb sanitarnych - zapewnia rzecznik WOT pułkownik Marek Pietrzak. Szkolenia są organizowane w mniejszych grupach, a przyjmowanie terytorialsów na ćwiczenia jest tak zorganizowane, aby unikać dużych skupisk. Żołnierze mają też obowiązek częstego dezynfekowania rąk. Rozważany jest także pomysł, żeby żołnierzy obrony terytorialnej objąć badaniami na obecność koronawirusa, co pozwoliłoby wyeliminować ewentualne powstanie ogniska choroby.

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej edukuje również swoich żołnierzy, jak zachowywać się w drodze na szkolenia. Ochotnicy przyjeżdżają na weekendowe treningi często z różnych miast i różnych środowisk. Dlatego - jak powiedział pułkownik Marek Pietrzak - tak ważne jest zachowanie reżimu sanitarnego.

Uratowano ponad 5 milionów miejsc pracy

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że dzięki tarczy antykryzysowej uratowano 5 milionów miejsc pracy. W ciągu dwóch miesięcy do przedsiębiorców trafiło ponad 80 miliardów złotych.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że realizacja wniosków o pożyczkę jest w kraju na poziomie 80 procent. Środki przyznawane w ramach tarczy antykryzysowej mają zapewnić firmom płynność finansową i ochronić miejsca pracy.

Koronawirus na świecie

Dziś wieczorem we Włoszech ruszają rozgrywki piłkarskie, przerwane 9 marca z powodu pandemii koronawirusa. W Turynie rozegrany zostanie rewanżowy półfinałowy mecz Pucharu Włoch Juventus - Milan.
Mecz rozpocznie się o 21.00 bez udziału kibiców. Jutro w Neapolu odbędzie drugi rewanżowy mecz Pucharu Włoch Napoli - Inter. W drużynie gospodarzy zagra reprezentant Polski Piotr Zieliński. W przyszłą środę na Stadionie Olimpijskim w Rzymie rozegrany zostanie finał. Transmisje przeprowadzi w paśmie otwartym telewizja publiczna RAI. W związku z długą przerwą i oczekiwanymi upałami, wprowadzono kilka zmian w przepisach. Jeśli mecze o Puchar Włoch nie przyniosą rozstrzygnięcia, nie będzie dogrywki. Zwycięzców wyłoni seria rzutów karnych. W ciągu meczu będzie można wymienić aż 5 graczy, a nie trzech jak dotychczas. Natomiast rozgrywki Serie A będą kontynuowane od soboty 20 czerwca. Mają się zakończyć 2 sierpnia. Piłkarze mają do rozegrania 12 kolejek ligowych.

Rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Litwy Sauliusem Skvernelisem.Szefowie rządów obu państw przyjechali na polsko-litewskie przejście graniczne w Budzisku. Od jutra zniknie obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla mieszkańców Unii Europejskiej, którzy będą chcieli przyjechać do Polski. O otwarciu granicy szefowie rządów Polski i Litwy rozmawiali podczas wideokonferencji w ubiegłym tygodniu. Przedwczoraj premier Morawiecki zapowiedział, że od soboty będzie możliwy swobodny przepływ osób tam, gdzie Polska graniczy z państwami Unii Europejskiej. Z kolei Litwa zapowiedziała, że kontrole graniczne zniesie już dzisiaj. Podczas dzisiejszego spotkania szefów rządów mają być też omawiane kwestie współpracy polsko-litewskiej w kontekście pandemii wirusa SARS-Cov-2, a także stosunki dwustronne. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i obrony oraz perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Premier Mateusz Morawiecki spotka się także w Budzisku z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.

Wielka Brytania odnotowała rekordowy spadek PKB - o 20,4 procent w kwietniu w porównaniu z danymi z marca. Powodem gospodarczego załamania są obostrzenia, które wprowadzono w związku z epidemią koronawirusa. W porównaniu z kwietniem ubiegłego roku brytyjska gospodarka skurczyła się o 24,5 procent. "Rekordowy spadek PKB. Biorąc pod uwagę kwiecień i marzec, gospodarka jest o 25% mniejsza. Gospodarka w kwietniu jest taka sama, jak w 2002 roku" - napisał na Twitterze ekonomista Rob-Kent Smith. Bank of England i rządowy departament odpowiedzialny za budżet ostrzegają, że Wielka Brytania może w tym roku zmierzać w kierunku największej recesji w ciągu trzech stuleci. "Podobnie jak wiele innych gospodarek na całym świecie, koronawirus ma poważny wpływ także na naszą" - powiedział minister finansów Rishi Sunak. Produkcja w sektorze usług spadła w kwietniu o 19 procent w porównaniu z marcem, a sektor budownictwa notuje prawie 50-procentowe spadki. W przyszłym tygodniu znaczna część brytyjskiego handlu detalicznego ma zostać ponownie otwarta, o ile sklepy będą przestrzegać zasad dystansu społecznego.

Tutaj znajdziesz aktualne statystyki o pandemii z całego świata:

 

Niemiecki narodowy przewoźnik Lufthansa zamierza w związku z kryzysem spowodowanym pandemią, zwolnić do 26 tysięcy pracowników. Pierwotne plany zakładały zwolnienie około 10 tysięcy osób. Przeciwko masowym zwolnieniom protestuje niemiecka opozycja i część związków zawodowych. Władze Lufthansy poinformowały dziś, że aby ratować holding, muszą zlikwidować w sumie 26 tysięcy etatów. Jak twierdzi "Bild Zeitung", tylko w Niemczech pracę straci ponad sześciuset pilotów, dwa tysiące sześciuset pracowników pokładowych oraz ponad tysiąc pięciuset pracowników naziemnej obsługi technicznej. Zwolnienia dotkną także spółki zależne od Lufthansy. W Stanach Zjednoczonych Lufthansa już zwolniła trzy tysiące zatrudnionych tam pracowników. Jeden z dyrektorów Lufthansy Michael Niggemann powiedział dziś, że bez znacznej redukcji kosztów nie uda się pokonać kryzysu. Grupa Lufthansy, która jest również właścicielem linii Swiss Airlines, Austrian Airlines, Brussel Airlines i Eurowings, zatrudnia ponad 138.tysięcy pracowników na całym świecie.

Od 1 lipca Egipt przywróci międzynarodowe połączenia lotnicze oraz pozwoli na przylot zagranicznych turystów. Odwiedzającym udostępnione zostaną tylko najmniej dotknięte epidemią koronawirusa, nadmorskie regiony kraju - informuje egipski rząd. Lotniska w Egipcie zostały zamknięte w marcu, wraz z wybuchem pandemii koronawirusa.

151 osób w ciągu ostatniej doby zmarło na Wyspach z powodu koronawirusa. Według danych ministerstwa zdrowia przeprowadzono niemal 200 000 testów. Ponad 1250 dało wynik pozytywny. Minister zdrowia Matt Hancock podkreśla, że to dane wskazujące, że "epidemia jest w odwrocie". "W ogromnym stopniu zwiększyliśmy liczbę wykonywanych testów, liczba przypadków spada, co widać na wykresie pokazującym średnią tygodniową" - mówił minister. Dziś pojawiły się pierwsze dane na temat działania systemu "test and trace", "testuj i śledź". Od tygodnia wolontariusze w Anglii kontaktują się z ludźmi, którzy mieli kontakt z osobami, u których wykryto wirusa i proszą je, by poddały się kwarantannie. Na niemal 32 tysiące osób, dwie trzecie zamknęło się w domach. "To dobry początek" - przekonuje Dido Harding jedna z koordynatorek programu. "Zdecydowana większość reaguje pozytywnie, z własnej woli. To 27 000 ludzi, którzy w innym przypadku normalnie nie wiedzieliby, że są zagrożeniem dla bliskich i społeczności, a teraz są bezpieczni w swoich domach" - podkreśla Dido Harding. Z drugiej strony wolontariusze nie dotarli do 1/3 ludzi, u których test był pozytywny. W efekcie nie byli w stanie ostrzec znajomych i bliskich około dwóch i pół tysiąca osób. Dido Harding przyznała, że nad systemem trzeba jeszcze popracować.

We Francji maleje liczba zgonów. W ciągu doby stwierdzono 27 nowych przypadków śmiertelnych COVID-19. Od początku epidemii we Francji zmarło 29 346 osób zakażonych koronawirusem. Niemal 19 tysięcy zgonów zanotowano wśród pacjentów szpitali, nieco powyżej dziesięciu tysięcy - wśród pensjonariuszy domów seniora. W tych ostatnich sytuacja pod względem epidemiologicznym bardzo się poprawiła. Przebywające tam osoby i personel oraz władze sanitarne cieszą się także z wysokiej liczby ochotników, którzy zgłaszają się do pracy jako wolontariusze zajmujący się osobami w podeszłym wieku. Według danych francuskiego resortu zdrowia hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem jest w tej chwili niecałe jedenaście i pół tysiąca osób. Zmniejsza się liczba pacjentów z COVID-19 przebywających na oddziałach intensywnej terapii - obecnie wynosi 903. Epidemiolodzy i władze kraju przestrzegają przed zbyt szybkim zapominaniem o ograniczeniach nałożonych w związku z epidemią - przede wszystkim o noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu społecznego.

Duże spadki na amerykańskiej giełdzie. Wskaźnik Dow Jones spadł o ponad 1800 punktów czyli prawie 7 procent. Powodem spadków są obawy inwestorów przed nawrotem epidemii koronawirusa. Kiedy Stany Zjednoczone zaczęły odmrażanie gospodarki na giełdzie zapanował optymizm. Bezrobocie zaczęło się stabilizować, do sklepów i restauracji zaczęli wracać klienci, zapełniły się hotele w miejscowościach turystycznych. W ostatnich dniach pojawiły się jednak sygnały ostrzegawcze. Liczba przypadków koronawirusa wzrosła w ponad 20 stanach. Łącznie w USA stwierdzono już 2 miliony infekcji a liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 110 tysięcy. W Teksasie, który jako jeden z pierwszych stanów rozpoczął odmrażanie gospodarki, zanotowano rekordową liczbę hospitalizacji. Wczoraj szef Zarządu Rezerwy Federalnej Jerome Powell ostrzegł, że wychodzenie z kryzysu będzie długie i że na koniec roku bezrobocie w USA będzie przekraczać 9 procent. Od początku sesji trwała więc wyprzedaż akcji. Największe spadki zanotowały firmy sektora energetycznego oraz finansowego.

W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 przekroczyła 1,5 miliona. W regionie, który stał się epicentrum pandemii, z powodu koronawirusa zmarło ponad 73 tysiące osób z czego ponad połowa w Brazylii. W tym największym i najbardziej zaludnionym kraju na kontynencie, odnotowano ponad 805 tysięcy zakażeń i ponad 41 tysięcy zgonów.
Peru jest drugim po Brazylii krajem pod względem liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa. Do dziś odnotowano tam niemal 215 tysięcy zakażeń i ponad 6100 zgonów. Najwięcej przypadków i ofiar śmiertelnych zarejestrowano w stolicy kraju - Limie. W Chile zarejestrowano ponad 154 tysiące zakażeń, a liczba zgonów przekroczyła 2600. Wśród osób zarażonych jest również chilijski minister rozwoju społecznego. To trzeci minister chilijskiego rządu, którego test na koronawirusa dał wynik pozytywny. W Meksyku liczba potwierdzonych przypadków wynosi już prawie 134 tysiące, a liczba zgonów wzrosła do niemal 16 tysięcy.Z kolei w Paragwaju, kraju o najniższej liczbie zgonów z powodu COVID-19 w Ameryce Południowej, władze ogłosiły rozpoczęcie kolejnej fazy tak zwanej „inteligentnej kwarantanny”. Jest to kolejny krok w kierunku powrotu do normalności.

Dziś (12.06) w Rzymie włoski rząd rozpoczyna 8-dniowe konsultacje z przywódcami organizacji międzynarodowych, krajowych z udziałem ekspertów. Celem konferencji pod nazwą „Stany generalne” jest wypracowanie planu wyjścia Włoch z kryzysu spowodowanego pandemią i zreformowania kraju.Konsultacje są samodzielną inicjatywą premiera Giuseppe Contego. „Będziemy mieli wielu znakomitych gości, także szefów organizacji międzynarodowych. Będziemy rozmawiać o ekonomii i wstrząsie, który przeszła gospodarka europejska i poszczególne kraje”. Dziś w obradach udział wezmą przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i szefowa Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde. Potem przyjdzie kolej na przedstawicieli organizacji społecznych, biznesu, wybitnych naukowców i polityków. Obrady zakończą się w 21 czerwca. Opozycja nie przyjęła zaproszenia nazywając imprezę teatrem politycznym, stratą czasu i pieniędzy.

Trzy miesiące od pierwszej śmierci z powodu Covid-19, w Meksyku liczba zgonów wzrosła dziś do niemal 16 tysięcy. Liczba potwierdzonych przypadków wynosi już prawie 134 tysiące. Panamerykańska Organizacja Zdrowia ostrzega, że Meksyk przeżywa jeden z „najbardziej złożonych i niebezpiecznych” momentów pandemii COVID-19.
Mimo że według nowych szacunków pandemia osiągnie swój szczyt w kraju w połowie lipca, już na początku czerwca rozpoczęła się w Meksyku tak zwana „Nowa Normalność”. W niektórych miejscowościach stopniowo reaktywowane są takie dziedziny gospodarki, jak budownictwo, górnictwo i transport. Otwarte zostały również hotele i parki, z ograniczeniem do 25 procent ich możliwości.

U Ołeny Zełenskiej zdiagnozowano koronawirusa. Żona ukraińskiego prezydenta poinformowała, że czuje się dobrze i przebywa w izolacji. Na Ukrainie obserwowany jest wzrost liczby zakażeń SARS-CoV-2. O swoim zakażeniu koronawirusem ukraińska pierwsza dama poinformowała w jednej z sieci społecznościowych. Ołena Zełenska dodała, że u Wołodymyra Zełenskiego i dzieci pary prezydenckiej nie zdiagnozowano SARS-CoV-2. Jak napisała, jej test na koronawirus wypadł pozytywnie, co było dla niej zaskoczeniem. Żona ukraińskiego prezydenta zaznaczyła, że obecnie jest na leczeniu ambulatoryjnym i nie czuje się źle. Dziś na Ukrainie poinformowano o 683 nowych zakażeniach koronawirusem, zaś poprzedniej doby o 689, co jest dotychczasowym rekordem liczby nowych zakażeń.

Na Białorusi jest już 52 i pół tysiąca zakażonych koronawirusem. W ciągu ostatniej doby wykryto 704 nowe zakażenia patogenem - to o 46 przypadków mniej, niż dzień wcześniej.
To najmniejsza dzienna liczba wykrytych zakażeń od 23 kwietnia. Na Białorusi jeszcze tydzień temu dziennie przybywało prawie 900 zakażeń. Jednak w ostatnich dniach uwidocznił się ich spadek. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 18 tysięcy testów na wykrycie patogenu, a w sumie było ich 697 tysięcy. Od początku epidemii zmarło 298 osób, a wyzdrowiało prawie 28 tysięcy pacjentów

Po północy czyli w sobotę 13 czerwca Polska otworzy swoje granice z państwami Unii Europejskiej. Polskie służby będą pracowały na przejściach granicznych w takim samym trybie, jak przed epidemią. Kontrole będą prowadzone jedynie wyrywkowo, a osoby wjeżdżające do kraju nie będą musiały poddawać się kwarantannie. Nie zmieni się na razie sytuacja podróżnych wybierających się za słowacką granicę - nadal będą musieli oni poddawać się 14-dniowej kwarantannie. Zamknięte pozostają zewnętrzne granice Unii Europejskiej, w tym te z Białorusią, Rosją i Ukrainą. Ich otwarcie Komisja Europejska rekomenduje od 1 lipca.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się na polsko-litewskiej granicy z szefem litewskiego rządu, Sauliusem Skvernelisem. Premierzy rozmawiali nie tylko o otwarciu granic, ale też o sprawach związanych z Unią Europejską.Podczas spotkania szefów rządów zostały omówione kwestie współpracy polsko-litewskiej w kontekście pandemii wirusa SARS-CoV-2, a także stosunki dwustronne. Poruszone zostały też zagadnienia dotyczące perspektywy finansowej Unii Europejskiej oraz Europejskiego Funduszu Odbudowy.

Niemieccy ministrowie gospodarki Peter Altmaier oraz finansów Olaf Scholz przedstawili główne punkty kolejnego pakietu stymulacyjnego, który ma pomóc przedsiębiorcom pokonać kryzys, wywołany przez pandemię. Wartość pakietu to 130 miliardów euro. Jego najważniejszym punktem jest obniżka podatku VAT z obecnie obowiązującej stawki dziewiętnastu do szesnastu procent, a niższej, siedmioprocentowej stawki, do pięciu procent. Obniżka ma obowiązywać od 1. lipca do 31. grudnia bieżącego roku. Przeznaczono też dodatkowe 25 miliardów euro na pomoc dla małych i średnich firm, zagrożonych bankructwem.

Koronawirus - co musisz wiedzieć?

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies