Logo Radio Łódź

Ponad 4 tys. mniej zakażeń koronawirusem niż dzień wcześniej [RAPORT]

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby zanotowano w Polsce 17 tys. 171 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej w województwach: mazowieckim, lubelskim i kujawsko-pomorskim. W Łódzkiem zakażonych jest kolejnych 1 tys. 670 osób. W ciągu doby z powodu COVID-19 zmarło 20 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 132 osoby.

  • Liczba odnotowanych zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła do 379 tys. 902. Dzisiaj (1 listopada) Ministerstwo Zdrowia w raporcie poinformowało o 17 tys. 171 nowych przypadkach. W Łódzkiem potwierdzono 1 tys. 670 nowych zachorowań na COVID-19.

  • Powiększyła się też liczba ofiar COVID-19. Dziś w raporcie resort poinformował o śmierci 20 osób z powodu COVID-19, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 132 osoby.

  • W całej Polsce z powodu COVID-19 zmarły łącznie 5 tys. 783 osoby.

Podczas piątkowej konferencji prasowej premier ogłosił, że cmentarze zostają zamknięte od 31 października do 2 listopada. Wszyscy urzędnicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, muszą pracować zdalnie przez najbliższe dwa tygodnie. Czytaj więcej

  • Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywają 16 tys. 144 osoby, u których potwierdzono zakażenie; 1305 jest podłączonych do respiratorów. W kraju jest 7880 wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19 oraz 502 respiratory.

  • Dla pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest łącznie: 24 tys. 483 łóżka i 1 tys. 852 respiratorów. W szpitalach przebywa obecnie 16 tys. 427 zakażonych osób. Zajętych jest 1 tys. 371 respiratorów. W kraju wolnych łóżek pozostaje więc ponad 8 tys., a respiratorów niespełna 500.

  • Na kwarantannie przebywa 439 tys. 159 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 48 tys. 301 osób. Resort podał, że wyzdrowiało łącznie 146 tys. 596 osób.

Co jeszcze wydarzyło się w regionie, w Polsce i na świecie w związku z epidemią koronawirusa?

13 osób zmarło w regionie łódzkim z powodu koronawirusa. Minionej doby odnotowano również 1708 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyzdrowiało kolejne 190 osób wyzdrowiało.

Mimo rządowego obostrzenia dot. pandemii koronawirusa, cmentarz w podłódzkim Ksawerowie jest otwarty. Na bramie widniał napis „park cmentarny”, a ludzie odwiedzali groby. Czytaj więcej

Ze względu na sytuację epidemiczną tradycyjna kwesta przy ul. Ogrodowej w Łodzi musiała zostać odwołana. Stąd pomysł na zbiórkę pieniędzy w sieci. Do tej pory na portalu zrzutka.pl udało się zebrać ponad 3,5 tys. zł. Czytaj więcej

Żołnierze z 9. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej pracują przy likwidowaniu skutków epidemii. Ponad stu z nich wspiera i pomaga w odciążeniu personelu medycznego w pobieraniu wymazów do badań laboratoryjnych. Czytaj więcej

Zobacz również, Dzisiaj dzień Wszystkich Świętych. Inny niż zawsze

Piłkarze ŁKS-u Łódź pokonali na wyjeździe Unię Janikowo 2:0 w meczu 1/16 Fortuna Pucharu Polski. Gole dla łodzian strzelili Kelechukwu Ebenezer i Samuel Corral. Był to pierwszy mecz ełkaesiaków po trzytygodniowej przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem i kwarantanną wśród piłkarzy pierwszej drużyny. Czytaj więcej

Chryzantemy od lokalnych producentów z regionu, którzy nie mogą sprzedać kwiatów przed cmentarzami, są wykupowane prosto ze szklarni. To reakcja na społeczne apele, by wesprzeć przedsiębiorców. Czytaj więcej

Z powodu wykrycia koronawirusa u dwóch lekarzy oddział ginekologiczno-położniczy w szpitalu w Pabianicach został zamknięty. Czytaj więcej

Rząd zapowiedział wsparcie dla przedsiębiorców poszkodowanych wskutek zamknięcia cmentarzy

Pierwsza transza ma wynieść 180 milionów złotych. Pomoc zapowiedziano również w przypadku działań samorządów. Od poniedziałku agencje rolne zaoferują hodowcom kwiatów odkupienie partii towaru. - Trwa ustalanie szczegółów tej propozycji. Od poniedziałku regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa będą oferować możliwość zbycia kwiatów i roślin, których nie sprzedano w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy. Oczywiście decyzje pozostawiamy tutaj producentom i sprzedawcom - zapowiedziała wiceminister rolnictwa i leśnictwa Anna Gembicka.

W ramach rządowej pomocy wspierane będą samorządy, które również pomogą branży producentów kwiatów czy zniczy. - Między innymi przez odkupienie części towaru. Projekt jest powszechny, ogólnopolski. Samorządy, które już ponoszą te straty, które stwierdziły to dziś, będą mogły ubiegać się o rekompensatę. To będzie jedno z narzędzi przewidzianych w tym mechanizmie pomocowym - dodała Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Przedsiębiorcy poszkodowani wskutek zamknięcia poszczególnych branż i wygaszenia produkcji mogą ubiegać się także o inne formy pomocy. Chodzi między innymi o mikropożyczki, tymczasowe zwolnienia z opłacania składek w ZUS czy wypłatę "postojowego" dla swoich pracowników za bieżący miesiąc.

Automatyczne powiadomienia o kwrantannie

Główny Inspektorat Sanitarny informuje o nowych powiadomieniach o nałożeniu kwarantanny. Automat będzie przekazywał komunikat i przekazywał, gdzie pobrać potrzebne zaświadczenie.

Trzy tysiące chętnych do pracy w "Szpitalu Narodowym"

Przez stronę internetową do pracy w Szpitalu Narodowym na stadionie w Warszawie zgłosiły się trzy tysiące osób. Poinformował o tym w TVP Info szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak wyjaśnił, z chętnymi kontaktowali się pracownicy stołecznego szpitala przy ulicy Wołoskiej, a wsparcia w procesie rekrutacyjnym udzieliły m.in. Polskie Linie Lotnicze LOT.

Szef KPRM powiedział, że wśród zgłoszeń znalazło się wielu wolontariuszy, którzy chcieliby wesprzeć ten projekt, ale "potrzeba personelu medycznego". - Na podstawie tych zgłoszeń można ocenić, że jest zapewniona kadra dla Szpitala Narodowego - powiedział Michał Dworczyk.

Menadżerami placówki będą lekarze i menadżerowie ze szpitala przy Wołoskiej, ale kadrą będą lekarze, pielęgniarki, sanitariusze i ratownicy medyczni, którzy zgłaszają się z zewnątrz.

Szpital został już przekazany personelowi medycznemu, do końca tygodnia ma być gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów. Od sytuacji w stołecznych i mazowieckich szpitalach będzie zależało, kiedy to nastąpi.

W kolejnym etapie budowy szpitala tymczasowego ma być dostępnych dodatkowych 200 łóżek, a w następnym 1,2 tys. - W związku z tym praca rzeczywiście jest bardzo dużym wyzwaniem. To chyba rekord w skali Polski, jeśli chodzi o czas wykonania takiego szpitala, ale - jak powiedziałem - było to możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu szeregu osób - powiedział Michał Dworczyk. Jak podkreślił, nad przygotowaniem szpitala pracowało 400 osób.

Infolinia dla seniorów

Osoby starsze, które ze względu na pandemię pozostają w domach, uzyskują pomoc korzystając ze specjalnej infolinii (22) 505 11 11, uruchomionej w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Pomoc polega np. na zrobieniu zakupów czy wyprowadzeniu psa. Z infolinii skorzystało już 7 tysięcy seniorów - podsumowała minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową. Wyjaśniła, że osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę seniora do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Ośrodek organizuje pomoc z wykorzystaniem swojego personelu oraz wolontariuszy, którzy mogą się zgłaszać przez stronę .
Minister poinformowała, że na zorganizowanie przedsięwzięcia resort rodziny i polityki społecznej przeznaczył 100 milionów złotych. Pieniądze przekazywane są poprzez wojewodów.
Infolinia przeznaczona jest dla osób powyżej 70 roku życia ale w szczególnych przypadkach pomoc może być udzielona osobom poniżej tego wieku. Te szczególne sytuacje oznaczają brak możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej osoby, która potrzebuje pomocy w zrobieniu chociażby zakupów - wyjaśnia minister Marlena Maląg. Dodaje, że koszty zakupów pokrywa senior a sama pomoc jest nieodpłatna.

Organizacje młodzieżowe wspierają seniorów

Ponad 60 organizacji młodzieżowych włączyło się w pomoc osobom starszym w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Uruchomiony przez rząd Korpus to program polegający na dostarczaniu seniorom niezbędnej pomocy. - Młodzież bardzo chętnie włączyła się w pomoc osobom starszym - podkreśla Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej.

Jak mówi Mazurek, jest to pomoc w robieniu zakupów, załatwianiu czynności urzędowych czy chociażby rozmowa z seniorami. - W ciągu kilku dni zgłosiło się ponad 60 różnego rodzaju fundacji, stowarzyszeń, młodzieżowych rad, jednostek samorządu terytorialnego, podmiotów, które na co dzień zajmują się najróżniejszą aktywnością, ale te aktywności zawieszają, aby nieść pomoc drugiemu człowiekowi - zwraca uwagę minister Piotr Mazurek.

Jedną z organizacji wspierających seniorów w tym czasie jest Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego, w którym działa Szymon Szurlej. - Dla mnie bardzo ważne jest to, że mogę dać coś od siebie drugiemu człowiekowi, który potrzebuje pomocy - podkreśla. Dodaje, że każdy może pomóc i warto się angażować, by chronić osoby starsze.

Swoje prośby o pomoc seniorzy mogą zgłaszać na uruchomioną przez Korpus Wsparcia Seniorów specjalną infolinię pod numerem telefonu (22) 505 11 11. Ci, którzy chcą włączyć się w pomoc osobom starszym w ramach programu, mogą to zrobić za pośrednictwem strony .

Terytorialsi dostarczają paczki dla kombatantów

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dostarczają paczki dla kombatantów. W ramach walki z drugą falą epidemii koronawirusa terytorialsi pojawiają się u żołnierzy Armii Krajowej, uczestników powstania warszawskiego.

Rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej pułkownik Marek Pietrzak wyjaśnia, że mundurowi przy rozwożeniu paczek współpracują z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Akcją objęto tysiąc osób w całej Polsce - uczestnicy powstania mieszkają nie tylko w stolicy.

Produkty do paczek z żywnością dla powstańców dostarczają rodzimi producenci. Do tej pory przekazali kilkanaście tysięcy produktów. Akcję "Paczki dla powstańców" wspierają też Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Związek Powstańców Warszawskich.

Urząd ds. Kombatantów ogłosił również kolejny konkurs dla organizacji pozarządowych, które chcą pomagać seniorom w czasie pandemii. Do 5 listopada można wysyłać dokumenty i ubiegać się o wsparcie finansowe na realizację inicjatyw, w ramach których do kombatantów, działaczy opozycji antykomunistycznej i innych uprawnionych, dowożone będą paczki, ciepłe posiłki, środki do dezynfekcji i maseczki. Pula środków przeznaczona na nowy program dotacyjny Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych to 900 tysięcy złotych.

 

Koronawirus na świecie

 

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił czterotygodniowy "lockdown" w Anglii. Będzie on obowiązywał od czwartku (5 listopada) do 2 grudnia. Szef rządu oświadczył na konferencji prasowej, że jest to konieczne, gdyż liczba przypadków koronawirusa szybko wzrasta, co grozi załamaniem systemu ochrony zdrowia. Od czwartku obywatele będą mogli wychodzić z domów tylko w określonych przypadkach: do pracy, o ile nie mogą pracować z domu, do szkoły, sklepu (aby kupić niezbędne artykuły), apteki lub do lekarza. Dozwolone będą ćwiczenia fizyczne i rekreacja na świeżym powietrzu. Osoby z różnych gospodarstw domowych nie będą mogły się spotykać w zamkniętych pomieszczeniach. Zamknięte zostaną puby, bary i restauracje, a także sklepy nie sprzedające artykułów pierwszej potrzeby. Otwarte będą natomiast szkoły i uczelnie. Świątynie będą otwarte tylko dla modlitw prywatnych, a w pogrzebach będą mogli uczestniczyć członkowie najbliższej rodziny.

Rząd Austrii ogłosił drugi masowy zakaz przemieszczania się i godzinę policyjną, która zacznie obowiązywać w przyszłym tygodniu. Lockdown, wprowadzony w celu powstrzymania wzrostu liczby zachorowań na COVID-19, ma potrwać do końca listopada. Informację o kolejnym lockdownie przekazał na konferencji prasowej kanclerz Austrii Sebastian Kurz. W życie ma wejść godzina policyjna. Zakaz przemieszczania się będzie obowiązywać między 20 a 6 rano. Nie będą też dozwolone żadne spotkania pomiędzy osobami z więcej niż dwóch gospodarstw domowych. Wśród wyjątków od godziny policyjnej wymieniono obowiązki związane z opieką lub niezbędne podróże służbowe. - Nie będzie można organizować wydarzeń. Będzie to miało wpływ na branżę sportową, kulturalną i rekreacyjną. Hotele będą musiały zostać zamknięte za wyjątkiem podróży służbowych, a my musimy również zamknąć restauracje i kawiarnie, z wyjątkiem zamówień w dostawie i na wynos - powiedział kanclerz.

W przeciwieństwie do wiosennego lockdownu w Austrii, sklepy pozostaną otwarte, ale nie odbędą się słynne jarmarki bożonarodzeniowe, zaliczone do kategorii imprez. Uniwersytety i szkoły średnie będą uczyć przez Internet. Przedszkola i szkoły podstawowe pozostaną otwarte. Rząd zachęcił biura do pracy zdalnej. Wcześniej Sebastian Kurz zapowiadał, że będzie starał się uniknąć kolejnego zamknięcia, ale teraz miały go do tego zmusić gwałtowne wzrosty zakażeń, które mogą postawić pod znakiem zapytania wydolność austriackiej służby zdrowia. Mieszkańcy niemal 9-milionowego państwa nie sprzeciwiają się obostrzeniom, dzisiejsza manifestacja przeciwników lockdownu w Wiedniu przyciągnęła, według tamtejszych mediów, 200 osób. W ostatnich tygodniach liczba pozytywnych wyników testów na koronawirusa w Austrii wzrosła, znacznie przekraczając poziomy odnotowane wiosną. 30 października zanotowano kolejny nowy rekord - w ciągu 24 godzin odnotowano 5 tys. 627 zakażeń, podczas gdy wczoraj (31 października) liczba ta była niewiele niższa i wynosiła 5 tys. 439.

W piątek liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem sięgnęła w Niemczech prawie 20 tysięcy. Jest to kolejny z rzędu rekord od początku pandemii. Coraz więcej Niemców wyraża swoje zaniepokojenie w związku z nadchodzącym lockdownem. Niezadowoleni są szczególnie dyrektorzy muzeów i przedstawiciele branży gastronomicznej. Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w ubiegłą środę kanclerz Angela Merkel porozumiała się z premierami landów w sprawie nowych obostrzeń. Od poniedziałku wszystkie restauracje, muzea i teatry pozostaną przez cztery tygodnie zamknięte. W swoim cotygodniowym podcaście Angela Merkel obiecuje wszystkim instytucjom dotkniętym pandemią szybkie wsparcie. - Nasz kolejny program pomocowy został zasilony większymi środkami i jest też w znacznym stopniu przeznaczony dla centrów oraz ośrodków kultury - zapewnia szefowa rządu.

Wczoraj 36 dyrektorów muzeów zaprotestowało przeciwko nowym regulacjom. - Nie rozumiemy, dlaczego w listopadzie musimy zamykać, a salony fryzjerskie pozostaną otwarte - dziwi się Frédéric Bussmann, dyrektor Muzeum Sztuki w Chemnitz. Jak tłumaczy, w przeciwieństwie do sklepów, muzea okazały się w ostatnich miesiącach bezpieczne. W zaadresowanym do rządu liście dyrektorzy placówek zaznaczają, że kultura nie jest jedynie luksusem, lecz "nieodzownym składnikiem żywej demokracji".

Liczba przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii przekroczyła milion. W piątek (30 października) odnotowano ich 21 tysięcy 915, a od początku epidemii milion 11 tysięcy 660. Z powodu COVID-19 zmarło ogółem 46 tysięcy 555 osób. Wielka Brytania jest dziewiątym państwem świata, w którym stwierdzono ponad milion zakażeń. Najwięcej jest ich w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Brazylii.

Białoruś dzisiaj zamyka wjazd dla obcokrajowców przez drogowe, kolejowe i wodne przejścia graniczne. Białoruski Komitet Wojsk Granicznych poinformował, że ma to na celu zapobieżenie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zakaz przekraczania granicy nie będzie dotyczył dyplomatów, kierowców w transporcie międzynarodowym czy członków zagranicznych delegacji. Ograniczenia nie dotyczą lotniska w Mińsku. Obywatele Białorusi i obcokrajowcy, mający prawo do pobytu w tym kraju, muszą po przyjeździe przechodzić 10-dniową kwarantannę. Trzy dni temu o potrzebie zamknięcia granicy mówił prezydent Białorusi. Aleksander Łukaszenka sugerował, że jest to związane ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, ale i wsparciem z zagranicy dla Białorusinów domagających się zmian w kraju. - My powinniśmy zamknąć granicę. Nie po to, aby zrobić tam żelazną kurtynę. To nikomu nie jest potrzebne. Granica to strefa przyjaźni narodów. Ale wy widzicie, że nam rzucono wyzwanie. Jaka tu przyjaźń? - pytał Aleksander Łukaszenka. Od piątku (30 października) problemy z wjazdem na Białoruś mają Białorusini studiujący w Polsce. Dziś mijają z kolei dwa miesiące, jak na Białoruś nie został wpuszczony zwierzchnik tamtejszych katolików, arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz.

Tutaj znajdziesz aktualne statystyki o pandemii z całego świata:

 

W związku z pandemią koronawirusa dzisiaj (1 listopada) i jutro uroczystości na polskich cmentarzach wojennych we Włoszech odbędą się z udziałem bardzo ograniczonej liczby osób. Wezmą w nich udział jedynie polscy dyplomaci i duchowni oraz przedstawiciele władz lokalnych. Opiekunem polskich cmentarzy wojennych jest Włoski Komitet do spraw Uczczenia Poległych. Podjął on decyzję, że w uroczystościach będzie mogło wziąć udział maksimum 20 osób. Dziś odprawiona zostanie msza święta na Monte Cassino, a jutro na cmentarzach wojennych w Bolonii i Loreto. Natomiast dziś o godz. 16 rzymscy Polacy spotkają się bez przeszkód na mszy na wolnym powietrzu przy polskiej kwaterze na miejskim cmentarzu Prima Porta. Pochowani są tam między innymi ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej Kazimierz Papee wraz z małżonką Leonią Dobrzańską - siostrą legendarnego "Hubala", majora Henryka Dobrzańskiego. Nieopodal znajdują się groby znanego poety i eseisty Jerzego Hordyńskiego i zmarłego w zeszłym roku nestora rzymskiej Polonii, Stanisława Augusta Morawskiego.

Z powodu pandemii we Włoszech została odwołana część planowanych uroczystości i nabożeństw. Zamkniętych będzie wiele cmentarzy. Decyzje w tej sprawie leżą w gestii władz lokalnych i kościelnych. W Rzymie we Wszystkich Świętych obowiązują środki bezpieczeństwa nakazujące zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek, ale nie wprowadzono żadnych dodatkowych ograniczeń. Papież spotka się z wiernymi na placu świętego Piotra na południowej modlitwie Anioł Pański. Wszystkie cmentarze będą otwarte. By uniknąć tłoku, papież dekretem wydłużył do końca listopada okres, w którym można uzyskać odpust za zmarłych poprzez modlitwy i nawiedzanie grobów. Ale w wielu gminach, szczególnie w Kampanii i na Sycylii, cmentarze będą zamknięte, albo obowiązywać będzie limit przebywających na nich jednocześnie osób. We Włoszech polska tradycja tłumnych odwiedzin grobów bliskich w dniu Wszystkich Świętych nie jest znana. Po południu cmentarze są puste.

Belgia zaostrza reżim sanitarny i wprowadza kolejne ograniczenia w związku z rosnącą bardzo szybko liczbą zakażeń koronawirusem. Sytuacja w Belgii jest najgorsza w całej Unii, ma ona najwyższą liczbę zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców - ponad 1,6 tys. Ograniczenia, które wchodzą w życie od poniedziałku (2 listopada) będą obowiązywać przez sześć tygodni, do połowy grudnia. Rząd federalny zaostrzył ograniczenia w biznesie i kontaktach społecznych. Premier Belgii Alexander De Croo powiedział na konferencji prasowej, że jest to dla Belgii ostatnia szansa. - Zmierzamy w kierunku wzmocnionego zamknięcia kraju z jednym celem - by zapobiec załamaniu się systemu opieki zdrowotnej, który jest pod ogromną presją - powiedział szef belgijskiego rządu.

Władze zdecydowały o zamknięciu sklepów, które nie są niezbędne, odzieżowych czy sprzedających sprzęty gospodarstwa domowego. Otwarte będą tylko sklepy spożywcze i apteki. Nie będzie można pójść do kosmetyczki, fryzjera czy na masaż. Zamknięte zostały też baseny i ogrody zoologiczne, podobnie jak parki wakacyjne i kempingi. Bary i restauracje w hotelach muszą być zamknięte: tylko jedzenie posiłków w pokoju jest nadal możliwe.
Pogrzeby zostały ograniczone do 15 uczestników, przyjęcia weselne zabronione. Rodziny będą mogły utrzymywać bliski kontakt bez konieczności zachowania dystansu, wyłącznie z jedną i tą samą osobą. Na zewnątrz i zachowując dystans oraz nosząc maseczkę, można spotkać się z maksymalnie czterema osobami. Nie ma natomiast żadnych ograniczeń w poruszaniu się po Belgii, podróże zagraniczne są odradzane, ale granice pozostają otwarte.

Rumuńska tenisistka Simona Halep otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, o czym poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych. Wiceliderka światowego rankingu tenisistek przekazała, że czuje się dobrze i liczy na szybki powrót do zdrowia.

Koronawirus - co musisz wiedzieć?

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies