Logo Radio Łódź

Powstaje port multimodalny w gminie Krośniewice

W miejscowości Krzewie w gminie Krośniewice ruszyły prace przy budowie nowoczesnego portu multimodalnego. Urząd Marszałkowski przeznaczył na inwestycję 42,5 mln złotych dofinansowania ze środków unijnych.

(Fot. Piotr Krysztofiak)

Z portu w Krzewiu docelowo będą korzystać firmy realizujące przewóz ładunków To między innymi podmioty zajmujące się spedycją, transportem i logistyką. Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman mówi, że to ogromna szansa na rozwój całej gminy. - Po pierwsze to oznacz nowe miejsca pracy, które są bardzo długo oczekiwane przez naszych mieszkańców. Po drugie ogromne wpływy z podatków do naszej gminy. Dzięki tym pieniądzom mogą być zrealizowane inwestycje, tak bardzo ważne dla naszych mieszkańców. Chciałabym, aby nasza gmina pod kątem inwestycyjnym stała się drugim Strykowem - dodaje Katarzyna Erdman.

Starosta Kutnowski Daniel Kowalik podkreśla, że dzięki nowoczesnemu portowi multimodalnemu rozwijać się będzie cały powiat. - W skali makro, pamiętajmy że dostęp do takiej usługi, do portu przeładunkowego, jest to lepszy dostęp do wszelakich dóbr i towarów dla mieszkańców całego regionu. Zaowocuje to w przyszłości ogromnym rozwojem, nie tylko tego regionu Gminy Krośniewice, ale również całego powiatu kutnowskiego - mówi Daniel Kowalik.

Całkowity koszt budowy portu multimodalnego pod Krośniewicami przekroczy 65 milionów złotych. Inwestycja ma powstać w maju 2022 roku.

Posłuchaj i dowiedz się więcej:

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies