Logo Radio Łódź

Łódź: zakończył się drugi dzień Ogólnopolskiego Zjazdu Stowarzyszeń Miłośników Komunikacji Miejskiej

Podczas spotkania dyskutowano m.in. o zabytkach komunikacji publicznej. Drugiego dnia zjazdu zwiedzano także ciekawe miejsca w Łodzi.

(Fot. Dagmara Kendzior)

Zdaniem Jakuba Tarki z Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi, dzięki takim wydarzeniom można dowiedzieć się, co wyróżnia nasze miasto spośród innych w Polsce. - Dzięki takim wydarzeniom można dowiedzieć się, co wyróżnia nasze miasto spośród innych w Polsce, mówi Jakub Tarka z Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. - U nas jest tworzone Muzeum Komunikacji Miejskiej. Będziemy, po Krakowie i Szczecinie, trzecim miastem posiadającym taką instytucję. Nasze stowarzyszenie także posiada i eksploatuje własne tramwaje, to też nas wyróżnia na tle innych stowarzyszeń - dodaje.

Organizatorzy zjazdu liczą, że dzięki wymianie doświadczeń w przyszłości uda się lepiej dbać o zabytki komunikacji miejskiej, nie tylko w Łodzi, ale i w Polsce.

Ogólnopolski Zjazd Stowarzyszeń Miłośników Komunikacji Miejskiej zakończy się w niedzielę.

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI O KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "KOMUNIKACJA". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies