Logo Radio Łódź

Jerycho modlitewne, czyli 7 dni wypełnionych 24-godzinną modlitwą

W sześciu parafiach Archidiecezji Łódzkiej, m.in. w Łodzi, Bełchatowie i Tomaszowie Mazowieckim, trwa Jerycho modlitewne.

Nazwa odwołuje się do wydarzenia w Starym Testamencie, gdy kamienne mury Jerycha runęły po tygodniu na skutek trąb wojsk pod wodzą Jozuego. - Jerycho to jest trwająca 7 dni i 7 nocy nieustannie modlitwa adoracji najświętszego sakramentu. Ufam bardzo, że z takiej wielkiej modlitwy łódzkiego kościoła narodzi się też po tym niemały czyn ewangelizacyjny i, daj Boże, z wielkimi owocami w życiu naszego kościoła - mówi metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś.

Jerycho modlitewne jednocześnie rozpoczęło miesiąc ewangelizacji Archidiecezji Łódzkiej. Jak wyjaśnia metropolita łódzki, wydarzenia związane z ewangelizacją skierowane są do wszystkich, którzy chcą odnowić swoją wiarę. - Taki czas, żeby się obudzić z takiego zniechęcenia, marazmu, jakiegoś przetrącenia, jakiego doświadczyliśmy przez ostatnie półtora roku pandemii. Żebyśmy wyszli mocno do ewangelizacji, żebyśmy ogłosili Jezusa Chrystusa, jako żyjącego Pana, naszym siostrom i braciom, także tym, których nie mamy w naszych wspólnotach – mówił Grzegorz Ryś.

Zaplanowano m.in. kongresy ewangelizacji, Arenę Młodych i rekolekcje. To także część obchodów jubileuszu 100-lecia Diecezji Łódzkiej.

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies