Logo Radio Łódź

Teatr Jaracza odwołuje występ Wojciecha Cejrowskiego

„Nie dla Cejrowskiego w Teatrze Jaracza” – pod takim hasłem w Internecie zbierane były podpisy przeciwko występowi dziennikarza i podróżnika na łódzkiej scenie. Protesty łodzian okazały się skuteczne. Dyrekcja teatru odwołuje występ Wojciecha Cejrowskiego.

Teatr Jaracza odwołuje występ Wojciecha Cejrowskiego

Po internetowej burzy wokół planowanego występu Wojciecha Cejrowskiego w Łodzi, dyrekcja Teatru im. Stefana Jaracza postanowiła odwołać spektakl. - Informuję, że zaplanowane na 11 marca 2022 r. pokazy stand-upów pana Wojciecha Cejrowskiego "Ale Meksyk" oraz "Prawo Dżungli" zostają odwołane - napisał w oficjalnym komunikacie Marcin Hycnar, dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

„Nie dla Cejrowskiego w Teatrze Jaracza”

Wojciech Cejrowski miał dziś (11 marca) przyjechać do Łodzi z programami „Ale Meksyk” i „Prawo dżungli”. Występ znanego dziennikarza i podróżnika w stolicy województwa łódzkiego wzbudził kontrowersje. Maciej Robert, postanowił zainicjować petycję, w której sprzeciwiał się spektaklowi z udziałem Cejrowskiego. - Trwa wojna na Ukrainie, a pan Cejrowski usprawiedliwia niejako Rosję i Putina, twierdząc, że za tę wojnę odpowiedzialny jest Zachód - mówił w rozmowie z naszą reporterką

Pod petycją podpisało się ponad 1 tys. osób, a wspomniane słowa nt. sytuacji na Wschodzie, padły w rozmowie z Andrzejem Rudnikiem, opublikowanej przez Wojciecha Cejrowskiego w serwisie YouTube. Cejrowski powiedział, że Putin był zaniepokojony faktem, że "broń atomowa wkrótce na Ukrainie się pojawi". - Była sowiecka, teraz będzie amerykańska. (...) Pan się dziwi, że on (Putin - red.) wjechał, żeby zabezpieczyć swoje przody i tyły - pytał podróżnik swojego rozmówcę.

Zobacz:

Stanisław Wójcik, menadżer Wojciecha Cejrowskiego, przekazał w rozmowie z Radiem Łódź, że scenariusz zaplanowanych w Łodzi programów nie ma nic wspólnego z sytuacją na Wschodzie. Mimo to protesty łodzian okazały się skuteczne. Ostatecznie nie dojdzie do występu Wojciecha Cejrowskiego w Łodzi.

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Dobrze, że Radio Łódź podało link do rozmowy panów Cejrowskiego i Rudnika. Dzięki temu ci, którzy zostali zmanipulowani przez grupkę osób o odmiennych od Cejrowskiego poglądach mogli zobaczyć, w jaki sposób dyrektor Teatru Jaracza został zmanipulowany. Uważam, że Teatr nie powinien cenzurować wypowiedzi człowieka, który operuje piękną polszczyzną jakiej nie usłyszymy od nowego pokolenia Stand-up-u, tylko dlatego, że ma poglądy inne niż mała grupa krzykaczy. Co to jest 1000 osób na 700 000 tysięcy mieszkańców? NIC. Ilu z nich jest płatnikami podatków i finansuje teatry państwowe? Zapewne niewielu. Ale krzyczą, że nie pozwolą wystąpić w placówce finansowanej z pieniędzy budżetowych. Łódź jest na ustach całej Polski jako miejsce, gdzie cenzura polityczna odżyła. P.S. Występ się odbył przy pełnej sali. Zarobił prywatny przedsiębiorca. Kto stracił? Z pewnością nie Wojciech Cejrowski.

realista

Dyrektor Teatru Jaracza zachował się jak miękiszon. Cenzura wolności słowa to coś z czym walczyliśmy lata całe. Jak widać nadal ludzie myślący inaczej niż większość są szykanowani. Każdy, kto zna poglądy Wojciecha Cejrowskiego wie, że nazywanie Go "ruskim szpionem" albo "ruską onucą" to typowa działanie lewactwa, które chorobliwie nie trawi ludzi o normalnych konserwatywnych poglądach. Wystarczy posłuchać Jego wypowiedzi na Jego kanale na YT by zrozumieć, o czym mówił. Ale większość reaguje jak małe pieski w stadzie. Jak nie mogą ugryźć to przynajmniej poujadają. Tyle ich.

myślę że ZBIERZE SIĘ i 10 000 podpisów ZA ODWOŁANIEM DYREKTORA TEATRU który ..... PODDAŁ SIĘ WSPÓLCZESNYM TERRORYSTOM !!!

I MA RACJĘ ! Do słabej żaby byle konik polny podskoczy, a dodatkowo ta żaba pasła go sterydami i konik .... dorównał żabie a nawet ją przewyższył. Cejrowski nie usprawiedliwia napaści Rosji - pokretne myślenie GŁUPICH LUDZI KTÓRZY PO POLSKU NIE ROZUMIEJĄ - jak widać analfabetyzm się szerzy pod PiS

...bo to prawda! Usa jest głównym prowodyrem tej wojny. Dziadek putin , tylko wykonawcą.
Podpuscili dziada, żeby się wykrwawił!

Dyrektor to miękka kita, cwel bez honoru, miernota

Banda politycznie poprawnych miernot.
Gdyby dotyczyło to jakiegoś degenerata w sukience, to nie byłoby problemu, co nie?

Właśnie przesłuchałem rozmowę z WC. Nie jestem jego wielkim fanem ale nic takiego nie powiedział, tylko przeanalizował sytuację i opisał ją tak jak widzi. Nie rozumiem jak można go za to karać. A prawda jest taka że dla Zachodu aktualna sytuacja jest na plus. Wykorzystują ją aby zrobić rozpierdziel w Białorusi i Rosji i liczą, że ludzie obalą Putina (za co trzymam kciuki), ale bądźmy realistami, że tak działa świat i taka jest polityka....

łódzki taxidriver

A nie jest? Kto przez ostatnie dwie dekady finansował pana Putina w imię poronionej ideii "współpraca gospodarcza za pokój"? Dokładnie ci wszyscy którzy najgłośniej teraz krzyczą o sankacjach przeciwko Rosji a nakładają sankcje przeciwko...Polsce. *Bez pieniędzy za ropę i gaz, bez mordstrimów nie byłoby tej wojny bo pan Putin nie miałby za co jej sfinansować!* Wstyd dla nich i wstyd dla Dyrekcji teatru za blokowanie tej smutnej Prawdy. Sięgnijcie do lektury Mostowicza i wypowiedzi Żorża Ponimirskiego o hochsztaplerze Dyzmie ; "To wy, to wy sami wywindowaliście to bydlę na piedestał..."

Czy polski naród jest zakładnikiem proukraińskiej racji stanu? Ta wszechobecna histeria zaczyna być męcząca.

Do Mańka

Do Mańka
Nitk nie napisał, że p. dyrektor Hycnar to lewak tylko wszyscy zwracamy uwagę na to, że się lewactwa wystraszył.

Łodzianka

I ja tam byłam (występ p. Cejrowskiego) bardzo dobrze spędzony czas. Super, że się udało zorganizować alternatywne miejsce. Brawo dla właścicieli Campoverde- nie bali się-. Kiepsko, że dyrektor Takiego Teatru jest miękiszonem- wystraszył się-. Może Panie Dyrektorze trzeba było odsłuchać wypowiedzi WC, ale ze zrozumieniem. Może teatr teraz zbankrutuje i będzie wolny plac na nowy apartamentowiec? w centrum miasta.

Do wszystkich tępych idiotów. W Jaraczu nie rządzi żadna lewica tylko pisowski nominat. To po pierwsze, a po drugie ile było spraw sądowych o tzw. tęczową maryjkę. Macie co chcecie. Jak Kuba bogu tak bóg Kubie.

Gośćasa

Niech żyje wolność słowa ☹️

A ja znam poglady i ksiazki pana Cejrowskiego lubi jezdzic po bandzie ale zadnych granic dyskusji nie przekroczyl. Wczoraszy podrozniczo-rozrywkowy stand up sie odbyl frekwencja dopisala i bylo fajnie. Proponuje wiecej czytac i analizowac wejsc w glebie i patrzec dalej. W mojej opinii odwolanie przez dyr. teatr spektaklu bylo pod naciskiem lobby ktore uwaza Cejrowskiego za swojego wroga. Jezyk jest ostry niektorzy sie go boja wiec lepiej zatkac komus usta. Milego dnia dla wszystkich w Polsce i wolnosc i pomoc dla Ukrainy

Brawo !!!

Czytelnik

Osoby składające podpisy wykazują się brakiem zrozumienia wypowiedzi Cejrowskiego.
Tak to bywa gdy czyta się same tytuły i wpisy na Twitterze bez obejrzenia programu w całości.
Więcej myślenia i analizy, mniej chęci do bezpodstawnej nienawiści.

Lewica to stan umysłu. WC powinien puścić teraz ten teatr w skarpetkach za zerwanie umowy. Tak się skończy cenzurowanie normalności.

to chyba jakiś żart? Przecież nawet największa łamaga prawnicza puści ten teatr z torbami. Jednak lewica to stan umysłu....

Wciskają Cejrowskiemu w usta słowa wyrwane z kontekstu. Cejrowski to "rusofob" . Poddał jedynie analizie motywy działań Putina. Ludzie zacznijcie myśleć zanim zaczniecie protestować. Niech się sądzi i dowiedzie prawdy. Ludzie czytajcie , słuchajcie całego materiału a nie tylko tytuły....

Gość23

Gdyby donosiciel i inicjator całej tej zadymy - był przynajmniej półinetligentny i słuchał wypowiedzi W. Cejrowskiego ze zrozumieniem i w dobrej wierze, zrozumiałby, że W.Cejrowski i A. Rudnik dokonywali jedynie analizy przypuszczalnego toku rozumowania tego bandyty Putina.
Ale jak widać zabrakło i dobrej woli i rozumu..... Aby coś się działo,aby zaszkodzić.... Niech ja Cię kiedy spotkam to ci się odechce zadymy robić zas#ańcu

Doskonale widac jakie WC ma poglądy na Putina. Wystarczy wejść na jego stronę i poczytać lub obejrzeć. Pan Hycnar jednak jak uczniak łyknął propagandę z Wyborczej, w ogóle nie patrząc na źródło i szerszy kontekst. Zajarał sie cytatem, wyrwanym z całości. Skompromitował się tym na całej linii.
A to, że zachód odpowiada za wojnę jest faktem. Przez ostatnie lata wszyscy robili interesy z Rosją, czołowy polityk niemiecki zasiada na najwyższych stanowiskach w rosyjskich firmach nie przez przypadek. Rosja d lat była rozpieszczana kolejnymi dużymi imprezami sportowymi. Innymi słowy wszyscy oddawali hołd Putinowi i jego pieniądzom. Teraz przyszedł czas zapłaty w postaci oddania Ukrainy w jego ręce. kogoś to dziwi?

Wracając do teatru i WC. Jeśli dyrektor miał obawy to mógł w ogóle umowy z WC nie zawierać i byłaby cisza i zero pretensji. W obecnej sytuacji HYCNAR MUSI ODEJSC, bo kompromituje Łódź oraz instytucje, którą ponoć kieruje. Jednoosobowy teatr kukiełek na bazarze to maks czym powinien zarządzać.

Pani z biura obsługi widza stwierdziła, że teatr został obrzucony kamieniami juz wczoraj tj. 10 marca i że występ odwołany jest ze względu na bezpieczeństwo pracowników i widzów. Rozumiem, że według logiki GW to zwolennicy WC rzucali? Czy może jest przygotowana nowa, lepsza i bardziej przemyślana narracja?

Hycnar musi odejść!

Jak to odwołany występ? Z jakiej paki? Panie HYC, NARA!!!
Po oświadczeniu złożonym przez dyrektora teatru podejmę kroki prawne o odwołaniu Marcina HYC NARA.
Oświadczenie który wydał jest kłamliwe.

Powinna zainteresować się tym niezależna prasa.

Temat godny uwagi i zagłębienia.

Rozumiem, ze wraz z decyzją o odwołaniu występu sz. P. Marcin Hycnar złożył również wniosek o rozwiązanie swojej umowy o pracę. Jak sam pisze w swoim oświadczeniu kary umowne mogą być druzgocące dla Teatru. Skoro w ogóle doprowadził do możliwości zaistnienia takiej sytuacji to natychmiast powinien przestać sprawować swoją funkcję
A skoro jednak pragnie pozostać na stanowisku, to może będzie konsekwentny i odejdzie jak zbierzemy 1000 podpisów? Myślę, że ciężko nie będzie patrząc po tym, że oba występy praktycznie się wyprzedały. Chociaż w sumie to ilość sprzedanych biletów juz świadczy sama za siebie, że Łodzianie chcą oglądać WC! Petycję można podpisać anonimowo, za darmo i nikt tego nie zweryfikuje. Bilety za kilkadziesiąt pln nie kupują się same.
Pan Hycnar musi odejść!

Łodzianka

Jacy Łodzianie? Wydaje mi się, że Łodzianie to kupili bilety i chcieli obejrzeć ten występ. Tylko, że 1000 osób łyknęło lewicową, propagandową papkę i podpisało paszkwil. Źle się dzieje w Teatrze im. Stefana Jaracza już od kilku ładnych lat. Mam nadzieję, że to tylko kolejna rozgrywka, z tych w stylu żeby dyrektorem został ktoś "z krewnych i znajomych królika". W innym przypadku trzeba bić na alarm, że lewicowi aktywiści ograniczają naszą wolność.

Aha.
Ktokolwiek z tych idiotów miał styczność z tym materiałem?
Bo ja miałem. Pan Cejrowski tłumaczył jak sprawa wygląda z perspektywy rosyjskiej propagandy, jak Putin był programowany od dziecka by myśleć i działać
Szkoda nawet to komentować. "Ludzie łodzi" się zesrali
To chyba powrót do komuny, skoro już nie można pokazywać ludzi o innych niż moje poglądach
Bo to nawet nie były przedstawienia polityczne ;(

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies