Logo Radio Łódź

Wojna na Ukrainie. 25. dzień rosyjskiej inwazji. Zełenski zapowiada konsekwencje dla Rosji

Od 25 dni trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Wojska ukraińskie odepchnęły wroga na odległość 70 km od Kijowa. Nadal krytyczna sytuacja jest w Mariupolu, gdzie wojska rosyjskie świadomie doprowadziły do kryzysu humanitarnego. Rosjanie zbombardowali tam budynek szkoły artystycznej, w której schronienia szukało około 400 osób.

Strona wymaga odświeżania - kliknij odśwież

godz. 22.47 - Wiele eksplozji w dzielnicy Kijowa Padół, potwierdza mer Witalij Kliczko

godz. 22.44 - Kamery monitoringu uchwyciły moment uderzenia pocisku w Kijowie

godz. 22.41 - Rosyjskie MON: Moskwa proponuje zawieszenie broni w Mariupolu

godz. 22.37 - Australia przekaże Ukrainie 70 tysięcy ton węgla za darmo, podaje portal NEXTA

godz. 22.32 - Zniszczenia w Kijowie po ataku lotniczym - kłęby dymu nad stacją metra Szulawska

Około godziny 23 czasu lokalnego (godz. 22 czasu polskiego) w wyniku potężnej eksplozji kilka budynków na kijowskim osiedlu Borszczahiwka pozostawało bez prądu. Na osiedlu Wynohradar z budynków posypał się tynk i otworzyły okna. W okolicach stacji metra Szulawska widoczne są kłęby dymu (źródło: Onet.pl).

godz. 22.25 - Najnowsze mapy przedstawiające sytuację na Ukrainie - "Rosja szykuje się na długą wojnę"

- Ukraiński sztab generalny po raz pierwszy zrelacjonował, że Kreml przygotowuje swoje społeczeństwo na długą wojnę na Ukrainie. Moskwa wprowadza coraz bardziej drakońskie przepisy mobilizacji - podaje na Twitterze Amerykański Instytut Studiów nad Wojną.

godz. 21.50 - Trwa atak na Kijów - słyszalne duże eksplozje w stolicy Ukrainy

godz. 21.41 - Kolejni najemnicy z "grupy Wagnera" na Ukrainie - mają ponownie spróbować zamordować prezydenta Zełenskiego

Kolejni najemnicy związani z tzw. "grupą Wagnera" przybyli w niedzielę do Ukrainy z zadaniem zamordowania najważniejszych osób w państwie, podaje ukraiński wywiad. Prezydent Rosji Władimir Putin miał osobiście zlecić kolejną próbę zabicia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

- Wcześniejsze próby zabójstwa prezydenta zakończyły się niepowodzeniem i eliminacją terrorystów - przekazały ukraińskie służby. Na liście celów najemników znaleźli się również premier Ukrainy Denys Szmyhal i szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak.

godz. 21.16 - Coraz większa opozycja przeciw Putinowi wśród rosyjskiej elity. "Rozważane są wszystkie opcje, w tym likwidacja"

- Według Głównego Zarządu Wywiadu Ukrainy, w kręgach politycznych i biznesowych narasta sprzeciw wobec Władimira Putina, które nawołują do jego pilnego odsunięcia od władzy i przywrócenia więzi gospodarczych i dyplomatycznych z Zachodem - podaje Stanislaw Asejew.

Jak twierdzi Asejew, w tym samym czasie, polityczna elita Rosji opiera się na szefie rosyjskiej Federacyjnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandrze Bortnikowie, który już popadł w niełaskę Putina po złych kalkulacjach dotyczących tzw. specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie.

- To właśnie Bortnikow i jego siły specjalne były odpowiedzialne za analizę nastrojów ludności i możliwości armii ukraińskiej. Te dwie analizy okazały się głównymi błędnymi założeniami Rosji wobec Ukrainy - napisał Asejew.

Jak relacjonuje ukraiński dziennikarz, według danych ukraińskiego wywiadu, Bortnikow i inne wpływowe kręgi rosyjskiej elity rozważają wszystkie warianty odsunięcia Putina od władzy, nie wykluczając fizycznej eliminacji pod przykrywką otrucia lub innej "ewentualności".

- Możliwe, że ostatni przeciek o lokalizacji czeczeńskich jednostek na północ od Kijowa, mógł być próbą FSB albo osłabieinia wpływów Kadyrowa w Rosji, albo znalezienia wspólnego gruntu z ukraińskim rządem po wyeliminowaniu Putina - dodał Asejew.

godz. 21.13 - Więcej zdjęć zbombardowanych osiedla mieszkanowego w dystrykcie swatyszyńskim, w Kijowie

godz. 21.05 - Swiatłana Cichanouska: "Losy Białorusi i Ukrainy są ze sobą połączone"

- Losy Białorusi i Ukrainy są ze sobą połączone. Białorusini, którzy wspierają Ukrainę, rozumieją, że Ukraińcy opowiadają się również za suwerennością Białorusi i naszą przyszłością. Niestety, ta walka przynosi dużo bólu, niszczy życie. Ta walka potrzebuje waszej solidarności i wsparcia - mówi liderka opozycji demokratycznej na Białorusi Swiatłana Cichanouska w swoim przesłaniu na Twitterze.

godz. 20.58 - Rosyjskie ministerstwo obrony: Ukraina ma czas do wczesnych godzin w poniedziałek, 21 marca na odpowiedź w sprawie Mariupola

- Rosyjskie ministerstwo obrony dało Ukrainie czas do wczesnych godzin porannych w poniedziałek, 21 marca na odpowiedź w sprawie poddania Mariupola - podaje agencja RIA, cytowana przez dziennikarza Phila Stewarta.

godz. 20.53 - Wojska ukraińskie zabiły Sergieja Maszkina, komandora jednostki wywiadowczej separatystycznej "Donieckiej Republiki Ludowej"

godz. 20.45 - Asystent byłego mera Chersonia zabity w swoim aucie - wspierał rosyjską okupację

- W Chersoniu asystent byłego mera miasta Władmira Saldo, który wspierał rosyjską okupację, został zabity w swoim aucie. Saldo i jego asystent szykowali się do stworzenia okupacyjną administrację w mieście - podaje portal NEXTA.

godz. 19.49 - Rosjanie stracili oddział 6. Pułku Pancernego podczas kolejnej próby ataku na Kijów

- Podczas kolejnej próby ataku na Kijów okupanci stracili połączony oddział 6. Pułku Pancernego. Dzięki aktywnych działań jednostek wojsk ukraińskich, w niektórych rejonach dystryktu Browary, wrogie jednostki pozostają odcięte od dostaw paliwa i jedzenia - napisał Gabinet Rządu Ukrainy na Twitterze.

godz. 19.46 - Krater stworzony po uderzeniu pocisku w rejonie swatyszyńskim, dzielnicy Kijowa

godz. 18.47 - Rosjanie chodzą po domach w okupowanych miastach, szukając ludzi podanych na swoich listach

Według doniesień medialnych, żołnierze rosyjscy chodzą po domach w miejscowości Swatowo, w obwodzie ługańskim. - Okupanci chodzą od domu do domu z listami ludzi, których poszukują - napisał Mattia Nelles na Twitterze.

Dziennikarz Washington Post Paul Sonne zareagował na informacje z obwodu ługańskiego, pisząc że "spełnia się kolejne ostrzeżenie amerykańskiego wywiadu".

godz. 18.45 - "Ukraina nie zgodzi się na jakiekolwiek ultimatum postawione przez Rosję" - rozmowa z prezydentem Ukrainy w CNN

godz. 18.34 - Siły Zbrojne Ukrainy: "Rosjanie stracili potencjał ofensywny"

- Siły okupacyjne straciły potencjał ofensywny, a ich awans został wstrzymany niemal we wszystkich kierunkach. Wróg nadal ponosi straty, ma poważne problemy z kadrami i jednostkami z personelem i logistyką - napisał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w codziennym raporcie operacyjnym

godz. 18.29 - Pracownicy elektrowni w Czarnobylu ewakuowani

 - 64 osoby uwięzione w elektrowni jądrowej w Czarnobylu, okupowanej przez Rosjan, zostały uwolnione. 46 pracowników zgłosiło się do zastąpienia ich i przeniosły się do okupowanej elektrowni - podaje The Kyiv Independent.

godz. 17.40 - Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki: "Jeszcze dzisiaj ogłosimy plan wizyty prezydenta Bidena w Europie"

- Jeszcze dziś przedstawimy szczegółowe plany wizyty prezydenta Joe Bidena w Europie. Podróż będzie skoncentrowana na dalszym jednoczeniu świata w popieraniu narodu ukraińskiego i przeciwko inwazji prezydenta Putina na Ukrainę, ale nie ma planów wyjazdu na Ukrainę - napisała na Twitterze rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

godz. 17.12 - Prezydent Ukrainy w przemówieniu do parlamentarzystów Knessetu: "Inwazja Rosji to podła wojna - Moskwa używa podobnej terminologii, jak naziści 80 lat temu"

Podczas swojej przemowy do izraelskiego Knessetu, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się o pomoc do Izraela w postaci nałożenia sankcji i udostępnienia Ukrainie izraelskiego systemu przeciwlotniczego. - Narodzie Izraela, w czasie tej wojny pociski rosyjskie znowu spadły na Babi Jar. Znacie te ziemie. Takich miejsc w Ukrainie ogarniętych straszną wojną jest dużo. Pamiętam słowa, które są w waszych sercach i moim. Ponieważ wiecie, co my teraz odczuwamy. Możecie wyjaśnić dlaczego, gdy zwracamy się z prośbą o pomoc, słyszę tylko pytania i żadnych odpowiedzi? - pytał prezydent Ukrainy.

Zełenski odwołał się także do języka, jaki pojawił się w rosyjskiej przestrzeni publicznej.- "Ostateczne rozwiązanie problemu dotyczącego Ukrainy" - tak o nas teraz mówią. To dotyczy nas, naszego życia. Cały świat słyszy o tej tragedii. A ona wygląda tak, jak sytuacja w Europie 80 lat temu. Moskwa używa podobnej terminologii, jak naziści 80 lat temu - powiedział Wołodymyr Zełenski w czasie swojego przemówienia.

godz. 17.03 - Szef polskiej sekcji stowarzyszenia Memoriał Aleksandr Gurjanow aresztowany za protest przeciw wojnie w Moskwie

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, moskiewska policja aresztowała działaczy stowarzyszenia Memoriał: Aleksandra Gurjanowa i Oleg Orłowa z powodu udziału w pikiecie antywojennej.

Aleksandr Gurianow jest szefem polskiej sekcji stowarzyszenia, która bada szczegóły represji sowieckich wobec Polaków, w tym zbrodni katyńskiej.

Według szacunków OWD-Info, władze rosyjskie zatrzymały już ponad 15 tysięcy osób, które brały udział w demonstracjach przeciw wojnie na Ukrainie.

godz. 16.22 - Ministerstwo Obrony Ukrainy: Rosjanie bombardują radioaktywne składowiska

Ministerstwo Obrony Ukrainy po raz kolejny ponowiło apel do światowych liderów o zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Ukrainą. W piątek, 20 marca Rosja z premedytacją zbombardowała jedno z radioaktywnych składowisk w Iwano-Frankiwsku. Czy radioaktywność wciąż będzie wymówką dla świata, aby nie zamykać ukraińskiego nieba dla rosyjskich okupantów? - pyta lektorka wideo opublikowanego przez ukraiński MON.

godz. 16.09 - Ukraińska telewizja będzie emitować jednolity program

- Ukraińska telewizja połączy wszystkie transmisje w czasie stanu wojennego. Zełenski podpisał dekret, który zjednoczył ogólnokrajowe kanały telewizyjne w jedną platformę, by "kraj miał jednolitą politykę informacyjną" - informuje Kancelaria Prezydenta Ukrainy, cytowana przez The Kyiv Independent. Biuro prezydenckie dodaje, że żaden z kanałów telewizyjnych nie zostanie odłączony.

godz. 16.07 - Niemcy podpisali umowę gazową z Katarem, informuje Ukraińska Prawda

godz. 16.05 - Mieszkańcy Chersonia wciąż protestują przeciwko okupacji rosyjskiej

godz. 15.55 - Ukraińskie ministerstwo energii: Ponad milion osób na Ukrainie bez dostępu do prądu

Ministerstwo Energii Ukrainy podało, że ponad milion osób na Ukrainie nie ma dostępu do prądu. - 278 tysięcy Ukraińców jest pozostawionych bez gazu przez rosyjską inwazję na Ukrainę - dodaje strona ukraińska, cytowana przez The Kyiv Independent.

godz. 15.54 - Zniszczony rosyjski konwój w obwodzie kijowskim

godz. 15.43 - Wołodymyr Zełenski: "Zerwanie negocjacji może oznaczać III wojnę światową"

W wywiadzie dla CNN, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po raz kolejny wyraził gotowość do negocjacji z Władimirem Putinem, ale przestrzegł przed konsekwencjami zerwania rozmów. - Nieudane negocjacje mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej - powiedział Zełenski.

godz. 15.21 - Myhajlo Podoljak: "Zadziwia wysoka śmiertelność wysokich oficerów rosyjskich - Rosja przegra te wojnę"

Doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Myhajlo Podoljak przekonuje, że wojskom rosyjskim nie uda się pokonać ukraińskich obrońców. - Rosja wciąż nie rozumie, dlaczego z pewnością przegra wojnę. Wyjaśnimy - (Rosja przegrywa) na wszystkich frontach - wojskowo, dyplomatycznie, sankcjami i w negocjacjach. Zwracamy się do najwyższych urzędników: mniej słów o zakupie broni i jeszcze mniej słów o przygotowywaniu kontrofensywy.

- Wysoka śmiertelność wysokich oficerów rosyjskich jest zadziwiająca. Już zabito sześciu generałów: majora generała Tuszajewa, Gerasimowa, Kolesnikowa, Suchowieckiego, Mitajewa i pułkownika generała Mordwiczewa. Tuziny pułkowników i innych oficerów. Rosyjska armia jest całkowicie nieprzygotowana do wojny, walczy tylko liczbami i pociskami - napisał na Twitterze Myhajlo Podoljak.

godz. 14.50 - W Kijowie na podwórze wieżowca wleciał pocisk, wybuchł pożar: ofiary są identyfikowane.

godz. 14.45 - Nexta publikuje zdjęcia z Irpienia. 

godz. 14.40 - Gdyby papież Franciszek przyjechał do Kijowa, wojna by się skończyła - uważa ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz.

- Wiem, że czasy są trudne, ale jeśli papież postawiłby nogę na ukraińskiej ziemi, byłoby to coś, czego kraj najbardziej pragnie, a wojna zatrzymałaby się - stwierdził ambasador w opublikowanej w niedzielę rozmowie z dziennikiem Avvenire.

godz. 14.15 - Kolejne słowa prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego mobilizujące i dodające otuchy jego rodakom.

- Nie mamy rozległego terytorium, od oceanu do oceanu, żadnej broni nuklearnej, nie wypełniamy światowego rynku ropą i gazem. Ale mamy naszych ludzi i naszą ziemię. To dla nas złot - napisał lider Ukraińców.

godz. 14.00 - Francja zamraża aktywa Banku Centrualnego Federacji Rosyjskiej warte 22 mld dolarów.

godz. 13.50 - Rosyjscy żołnierze wrzucili granat w grupę ludzi w Trościańcu w obwodzie sumskim na wschodzie Ukrainy. Jak informuje agencja Ukrinform, zginęło dwóch mężczyzn.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu, a dochodzenie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Sumach.Trościaniec jest pod kontrolą wojsk rosyjskich. Według źródeł ukraińskich, najeźdźcy popełniają w mieście zbrodnie wojenne, plądrują i terroryzują miejscową ludność.

godz. 13.20 - Wywiad wojskowy Ukrainy twierdzi, że rosyjskie elity planują obalenie Putina w celu przywrócenia więzi gospodarczych z krajami zachodnimi - podaje The Kyiv independent.

godz. 13.05 - Zespół Queen dla Ukrainy. Muzycy ogłaszają zbiórkę na rzecz ofiar wojny.

To kolejna gwiazda muzyki, która opowiada się po stronie Ukrainy. Dotacje dla organizacji pomocowych przekazali wcześniej The Rolling Stones. Swoją muzykę z serwisów streamingowych w Rosji wycofali Pink Floyd.

godz. 12.30 - Azow, czyli jeden ze Specjalnych Pododdziałów Ochrony Porządku Publicznego na Ukrainie informuje o ostrzale Mariupola z okrętów.

Miasto Mariupol zostało właśnie ostrzelane przez 4 okręty rosyjskiej marynarki wojennej. Wróg nadal niszczy ukraińskie miasto, wykorzystując cały dostępny mu arsenał. Po samolotach, artylerii, różnych systemach i czołgach okupanci niszczą miasto przy pomocy okrętów wojennych - napisano na profilu Azow na Twitterze. 

godz. 12.10 - Sztab Generalny Ukrainy przedstawia najnowszy bilans rosyjskich strat.

Zginęło około 14,7 tys rosyjskich żołnierzy,  476 czołgów, 1487 transporterów opancerzonych, 230 systemów artyleryjskich, 74 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, 44 systemy obrony przeciwlotniczej, 947 samochody, 3 okręty, 60 cystern z paliwem i 21 samolotów bezzałogowych.

godz. 11.50 - Pierwsze jednostki systemu obrony powietrznej Patriot są dostarczane na Słowację - przekazał minister obrony Jarosław Nad.

Patrioty są dostarczane z innych krajów NATO - Holandii i Niemiec. Ich transporty zaplanowano też na kolejne dni. System będzie obsługiwany przez wojska niemieckie i holenderskie. Na razie zostanie umieszczony w Bazie Sił Powietrznych Sliacz w środkowej Słowacji. Inne obszary będą typowane w przyszłości. Słowacja otrzymuje system Patriot, bo zobowiązała się przekazać Ukrainie własne jednostki rosyjskiego systemu przeciwlotniczego S-300.

godz. 11.30 - Córka rzecznika Wladimira Putina Dmitya Peskova, 24-letnia Liza Peskov uważa, że sankcje wymierzone w nią i jej rodzinę są nie fair. Ojciec Peskovej uważany jest za jednego z głównych twórców propagandy kremlowskiej. 

Kobieta mówi, że sankcje wymierzone w 24-latkę, która nie ma nic wspólnego z sytuacją na Ukrainie są niezrozumiałe

godz. 10.45 - W Charkowie na wschodzie Ukrainy, w wyniku nocnego ostrzału ze strony wojsk rosyjskich, zginęło co najmniej pięcioro cywilów. Wśród ofiar jest 9-letni chłopiec - informuje charkowska policja.

W Kreminnej, w obwodzie ługańskim Rosjanie ostrzelali dom starców. Według informacji władz obwodowych zginęło 56 osób.

godz. 10.15 - Rosjanie twierdzą, że ponownie wystrzelili rakiety hipersoniczne Kindżał na południu Ukrainy. Celem miał być magazyn paliwa - informuje agencja AFP.

godz. 10.00 - W niedzielę otwartych ma zostać siedem korytarzy humanitarnych w obwodach: kijowskim, charkowskim i z Mariupola w obwodzie donieckim - twierdzi wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk.

godz. 9.10 - Kolejne tragiczne wieści z Mariupola. Rosjanie zbombardowali budynek szkoły artystycznej, w której schronienia szukało około 400 osób. 

Na razie nie ma informacji o liczbie ofiar, ale władze podały, że budynek szkoły został zniszczony i pod gruzami na pewno są ludzie. Wewnątrz znajdowały się kobiety, dzieci i osoby starsze.

Część mieszkańców miasta przymusowo wywożona jest do Rosji lub na teren Donbasu, kontrolowany przez separatystów. 

(Fot. Telegram)

godz. 9.05 - Nexta informuje, że turecki minister spraw zagranicznych Çavusoğlu powiedział, że Moskwa i Kijów "zbiegły się" w ważnych sprawach, w tym krytycznych.

godz. 9.00 - Brytyjskie ministerstwo obrony zapowiada dalsze ataki Rosji, które będą polegać na ostrzeliwaniu miast. 

- Wobec ograniczonego postępu w przejmowaniu kontroli nad miastami, Rosja prawdopodobnie będzie kontynuować ich zmasowane ostrzeliwanie, aby ograniczyć własne i tak już znaczące straty - oceniło w niedzielę rano brytyjskie ministerstwo obrony.

godz. 8.40 - Ukraina chce osiągnąć 70% zeszłorocznych zbiorów pomimo wojny - informuje The Kyiv Independent.

godz. 8.10 - Ukraińscy działacze nie przepuszczają ciężarówek próbujących wjechać na Białoruś przez przejście graniczne Koroszczyn-Kozłowicze.

- Trwa blokada wjazdu dla samochodów ciężarowych - mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś:

Aktywiści ukraińscy blokują granicę ponieważ są przekonani, że przez Białoruś docierają do Rosji towary potrzebne do prowadzenia wojny. Przepuszczają jedynie ciężarówki przewożące zwierzęta.

godz. 8.00 -  Były premier Wielkiej Brytanii David Cameron osobiście dojechał samochodem ciężarowym w nocy z soboty na niedzielę do Polski. Cameron jechał z pomocą humanitarną dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

godz. 7.10 - Najnowsze dane Ukraińskiego Ministerstwa Obrony. 

- Trwa dwudziesta piąta era bohaterskiej konfrontacji narodu Ukraińskiego z rosyjską inwazją wojskową. Stan, pozycja, charakter działań sił obrony istotnych zmian nie przeszedł. Nasi obrońcy nadal skutecznie walczą z najeźdźcami. Obrona przeciwlotnicza Sił Powietrznych Ukrainy zestrzelono trzy rosyjskie śmigłowce bojowe.
W ciągu dnia wróg nie spędzał aktywnych akcji ofensywnych, skupił wysiłki na uzupełnianiu obecnych strat, przywrócenie częściowo zniszczonego sprzętu, przeniesienie zagranicznych najemników wojskowych. Okupanci metodami terrorystycznymi sieją twardy reżim policji administracyjnej, świadomie stwarzając warunki do kryzysu humanitarnego - czytamy w komunikacie. 
 

godz. 7.00 - Bohaterska walka wojsk Ukrainy, które zniszczyły kolumnę wojsk okupacyjnych jadącą w kierunku Zaporoża. 

Zlikwidowano około 60 pojazdów wojskowych i kilka pojazdów opancerzonych. Siły Zbrojne Ukrainy również zestrzeliły rosyjski śmigłowiec Ka-52 i uszkodziły inny tego samego rodzaju.

godz. 7.00 - Rosjanie popierają potencjalną rosyjską agresję militarną na inny kraj i uważają, że powinna to być Polska.

Pisze o tym „Rzeczpospolita” powołując się na wyniki ankiety przeprowadzonej przez #ukraińską firmę badawczą „Active Group”.

godz. 7.00 - Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że Rosja poniesie odpowiedzialność za zbrodnie, popełnione w jego kraju.

W wystąpieniu zamieszczonym na Facebooku prezydent powiedział, że rosyjska blokada Mariupola przejdzie do historii odpowiedzialności za zbrodnie wojenne. Podkreślił, że im większy jest rosyjski terror, tym poważniejsze poniesie ona kosekwencje. 

Wołodymyr Zełenski oświadczył, że ukraińscy żołnierze odpierają rosyjskie ataki, a Rosja straciła już ponad 14 tysięcy żołnierzy. Dodał, że w miejscach intensywnych walk leżą dziesiątki ciał Rosjan.

Prezydent Ukrainy podjął też decyzję o zawieszeniu działalności prorosyjskich partii działających na Ukrainie. - Rada Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy podjęła decyzję o zawieszeniu szeregu partii i struktur politycznych, powiązanych z Rosją, m.in.: Opozycyjnej Platformy - Za Życie, Partii Szarija, Naszych, Bloku Opozycyjnego, Lewej Opozycji - powiedział w nocy z soboty na niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT WOJNY NA UKRAINIE 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WOJNA NA UKRAINIE". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies