Logo Radio Łódź

Bródka z kolegami wygrali w Berlinie

Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański wygrali wyścig drużynowy zawodów Pucharu Świata w Berlinie. Indywidualnie triumfował też Artur Waś.

(Fot. Robert Zwoliński)

Po niezwykle udanych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, polscy panczeniści nie zwalniają tempa. W odbywających się w Berlinie zawodach Pucharu Świata, nasza drużyna osiągnęła historyczny sukces.

Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański zwyciężyli w wyścigu drużynowym. To pierwsza wygrana naszego teamu w historii tej rywalizacji. "Biało-Czerwoni" wystartowali w piątej parze, osiągając czas 3.45,88. Nikt później nie poprawił tego rezultatu. Drudzy Koreańczycy z Południa stracili ponad sekundę (3.46,97). Trzecie miejsce zajęli osłabieni Holendrzy (3.47,58).

Przed naszą drużyną, na dystansie 500 metrów triumfował Artur Waś.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies