Logo Radio Łódź

Polki rozbite w finale Igrzysk Europejskich

Siatkarki Reprezentacji Turcji pokonały Polki 3:0 w finale Igrzysk Europejskich 2015.

Sylwia Pycia z piłką, w tle Jacek Nawrocki (Fot. Robert Zwoliński)

Ten artykuł możesz również przeczytać w mobilnej aplikacji Radia Łódź. Kliknij i dowiedz się więcej.

Nie udało się polskim siatkarkom zdobyć złotych medali Igrzysk Europejskich 2015. W finale turnieju w Baku podopieczne Jacka Nawrockiego nie miały najmniejszych szans, przegrywając z Turczynkami 0:3.

"Biało-Czerwone" w sobotnim (27 czerwca) spotkaniu nawiązały walkę tylko w pierwszej części drugiego seta. Udało im się nawet wyjść na prowadzenie 11:10, ale partia i tak padła łupem rywalek (25:19).

W pierwszym i trzecim secie Turczynki deklasowały nasze zawodniczki. Wygrały do 11 i do 13. Wymowna była sytuacja w pierwszej partii. Podopieczne Nawrockiego rozpoczęły od straty sześciu punktów. Później zmniejszyły straty do jednego punktu (9:10). Od tego momentu, Turczynki zdobył dziesięć kolejnych punktów.

Podstawową siatkarką naszej drużyny była środkowa Budowlanych Łódź - Sylwia Pycia. W finale zdobyła 4 punkty. Więcej miały tylko Katarzyny: Zaroślińska (12) i Skowrońska-Dolata (7).

Brązowe medale zdobyły Serbki, które pokonały gospodynie 3:2.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies