Logo Radio Łódź

GKS Bełchatów na skraju upadku? Kibice apelują o pomoc [WIDEO]

Kibice GKS-u Bełchatów boją się o przyszłość klubu. Wystosowali specjalny list m.in. do władz klubu, sponsorów i polityków.

(Fot. Robert Zwoliński)

Jeszcze trzy lata temu PGE GKS Bełchatów grał w ekstraklasie. Po fatalnej rundzie wiosennej "Brunatni" spadli do I ligi, a teraz już drugi sezon grają w II lidze. Nie walczą jednak o awans, a ponownie bliżej im do miejsc spadkowych.

Jak się okazuje, to najmniejszy problem bełchatowian. Kibice tego klubu wystosowali specjalny apel m.in. do władz klubu, sponsorów i polityków z regionu. Możemy przeczytać w nim: " W związku z tym, iż Nasz Klub GKS Bełchatów stoi na skraju bankructwa, a jego przyszłość w najbliższych miesiącach i latach stoi pod wielkim znakiem zapytania, w imieniu wszystkich Kibiców i Sympatyków naszej drużyny apelujemy do wszystkich lokalnych środowisk o zjednoczenie się dla dobra wspólnej sprawy, jaką jest Nasz Klub i podjęcie natychmiastowych, zdecydowanych działań mających na celu jego ratowanie!"

Brzmi dramatycznie, ale nieoficjalnie mówi się o ok. 2 mln zł długu.

W ostatniej kolejce bełchatowianie pokonali liderujący GKS 1962 Jastrzębie i niemal zapewnili sobie bezpieczne miejsce. Mają 42 punkty. Znicz Pruszków, który zajmuje najwyższe miejsce z lokat spadkowych zgromadził 35 punktów. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

Pełną treść listu znajdziecie tutaj

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies