Logo Radio Łódź

Polki nie dały rady Turczynkom. Powalczą o brąz ME

Siatkarki Reprezentacji Polski przegrały w półfinale EuroVolley 2019 z Turczynkami 1:3. O brązowe medale Mistrzostw Europy "Biało-Czerwone" powalczą z Włoszkami.

Drugi półfinał tegorocznych Mistrzostw Europy w siatkówce kobiet doskonale rozpoczęły Turczynki. Niesione przez fanatyczny doping swoich kibiców gospodynie fazy finałowej EuroVolley 2019 wygrały dwa sety do 17 i 16.

Kiedy wydawało się, że gospodynie pójdą za ciosem, trener Jacek Nawrocki wprowadził od początku trzeciej partii Martynę Grajber w miejsce Natalii Mędrzyk. Ta roszada okazała się strzałem w dziesiątkę. Polki ofiarnie broniły, świetnie blokowały i potężnie atakowały. Rywalki nie potrafiły znaleźć recepty na tak grające "Biało-Czerwone" i przegrały do 14.

Podopieczne Jacka Nawrockiego bardzo dobrze rozpoczęły też czwartego seta. Prowadziły już 6:2 i wydawało się, że są w stanie doprowadzić do tie-breaka. W grę naszej drużyny wkradła się jednak nerwowość, a przeciwniczki zaczęły to wykorzystywać. Znów przypomniała o sobie Ebrar Karakurt, która raz atakowała potężnie nad naszym blokiem, a w kolejnej akcji popisywała się techniczną kiwką.

Do stanu 13:13 jeszcze była wyrównana walka. Później gospodynie "wrzuciły piąty bieg". Natychmiast zrobiło się 17:13. Polki nie były już w stanie odrobić tych strat. Przegrały 18:25 i cały mecz 1:3. W naszej drużynie wystąpiły m.in. Klaudia Alagierska i Aleksandra Wójcik z ŁKS-u Commercecon Łódź oraz Maria Stenzel z Grot Budowlanych Łódź.

To oznacza, że "Biało-Czerwone" jutro (8 września) powalczą o brązowe medale. Ich rywalkami będą Włoszki, które w pierwszym półfinale przegrały z Serbkami również 1:3. Spotkanie o trzecie miejsce będzie zatem powtórką z fazy grupowej. Wtedy Polki wygrały 3:2. Powtórka z rozgrywek grupowych czeka kibiców również w finale. Wcześniej Serbki pokonały Turczynki 3:1. Jak będzie jutro?

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies