Logo Radio Łódź

Kluby sportowe z łódzkiego aktywne w Internecie. Pomagają w akcji #zostańwdomu

Epidemia koronawirusa sparaliżowała większość profesjonalnych rozgrywek sportowych w Polsce. Sportowcy z przymusu dostali urlopy, choć sezony w wielu dyscyplinach wchodzą w decydujące fazy. Kluby z tego powodu postanowiły przenieść aktywność do Internetu.

(Fot. Screeny z Twitter.com)

Sportowcy z regionu łódzkiego aktywni przystąpili do kampanii #ZostańWDomu. Kluby postanowiły urozmaicić kibicom czas rozgrywkami w Internecie. Jako pierwsze do wirtualnej rywalizacji przystąpiły siatkarskie zespoły, rozgrywając Wirtualny Puchar Polski. - Zorganizowały go trzy kluby na czele z Polską Ligą Siatkówki. Pomysłodawcą całej inicjatywy był Trefl Gdańsk. Bazując na naszym doświadczeniu, szeroko zakrojonych działaniach w mediach społecznościowych, czy po prostu w Internecie, przystaliśmy na to - wyjaśnia Tomasz Koprowski, dyrektor marketingu PGE Skry Bełchatów.

Do rywalizacji na Twitterze szybko dołączyli kibice, komentatorzy, a nawet sędziowie. - Z takiej rywalizacji pomiędzy klubami zrobił się turniej, gdzie były zwrócone oczy całej siatkarskiej Polski. Zaangażowali się w to też sędziowie. Finał komentował dziennikarz Polsatu, zajmujący się na co dzień siatkówką. Zrobił się prawdziwy wirtualny turniej o puchar Polski - dodaje Koprowski.

Siatkarskie zespoły wymyśliły specjalne zasady swojej gry. Nieco prostszą strategię przyjęły piłkarskie drużyny ŁKS-u Łódź i Górnika Zabrze. Tutaj rozegraną walkę w popularne statki. - Ekipie z Zabrze ze względu na nazwę naszego miasta nie wypadało zaproponować innej gry. Pomysł błyskawicznie spotkał się nie tylko z naszą aprobatą, ale też całej PKO Ekstraklasy, która na swoim profilu także na bieżąco informowało o przebiegu rozgrywki - tłumaczy Bartosz Król, rzecznik ŁKS-u Łódź.

Różniły się nie tylko zasady gier, ale także składy. W PGE Skrze wystąpił sam kapitan - Mariusz Wlazły. W ŁKS-ie zagrali przedstawiciele biura marketingu. Sukces odniosły jednak obie drużyny. - Po naszej stronie zarówno w meczu półfinałowym jak i finałowym takim prawdziwym liderem był Mariusz Wlazły, który grał osobiście. Miał duże wsparcie naszego oficera prasowego - Maćka Nowocienia. Skutecznie wygraliśmy. Fajne było też to, że swoją wirtualną rolę mieli też inni siatkarze PGE Skry Bełchatów. Blok Kuby Kochanowskiego, atak ze środka Karola Kłosa, czy dobre przyjęcie Kacpra Piechockiego - to wszystko stosowaliśmy też w tym całym języku i komunikacji internetowej - zauważa Koprowski.

- Ostatecznie całe zmagania, za którymi stały tym razem działy marketingów obu klubów, a nie piłkarze, trwały aż 4,5 godziny. Rozgrywka zakończyła się pewną wygraną Łódzkiego Klubu Sportowego, co podobno skrzętnie odnotował sam Jack Sparrow, czyli najsłynniejszy Pirat z Karaibów - mówi Król.

PGE Skra i ŁKS zapowiadają kolejne wirtualne rozgrywki dla kibiców. - Podbudowani tym zwycięstwem, czekamy na kolejne podobne wyzwania od innych klubów - nie ukrywa Król.

- Cały czas będziemy komunikować naszą akcję #zostańwdomu i #stayhomechallenge, czyli codziennie będzie wyzwanie dla naszych kibiców, aby pokazali jak spędzają te wolne dni. Zaczęliśmy też rozmowy we własnym gronie, a także z innymi klubami, z którymi powinniśmy się spotkać na boisku, o tym, jak tę rywalizację przenieść do sieci. Mam nadzieję, że to się uda - zapowiada Koprowski.

Wyzwania dla kibiców organizuje też Widzew Łódź. Fani mogą trenować z Marcinem Robakiem i wygrać jego koszulkę. - Nasz kapitan pokazuje, jakie ćwiczenia można swobodnie, bez obaw wykonywać w domu. To są ćwiczenia z użyciem piłki, ale nie grożą żadnymi konsekwencjami, nie wymagają dużo miejsca. Z tym treningiem związany jest też konkurs. Fani mogą umieszczać w mediach społecznościowych filmiki przedstawiające jak wykonują te ćwiczenia. Dla autora najciekawszego filmu przeznaczona będzie koszulka Marcina Robaka - tłumaczy Marcin Olczyk, rzecznik prasowy Widzewa, dodając: - To nie wszystko. Wychodzimy też w stronę e-sportu. W środy i soboty organizujemy rozgrywki turniejowe w FIFA20. Zachęcamy też do oglądania naszej drużyny Red Wolves w lidze e-sportowej.

Wirtualne zmagania zapowiadają też siatkarki Grot Budowlanych i ŁKS-u Commercecon. Miejmy nadzieję, że w tym trudnym okresie sportowych emocji nie zabraknie, choćby tych wirtualnych.

Posłuchaj też:

Koronawirus - co musisz wiedzieć?

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies