Logo Radio Łódź

Duży niedosyt w Opolu - bez goli mimo gry w przewadze

Jakub Wrąbel okazał się być najlepszym zawodnikiem meczu przeciwko Odrze Opole - w wielu sytuacjach bramkarz Widzewa ratował swój zespół z opresji. Szczęścia zabrakło Pawłowi Tomczykowi, który miał najlepszą okazję na strzelenie gola. Pomimo czerwonej kartki dla zawodnika Odry, łodzianom nie udało się wykorzystać swoich sytuacji. Podział punktów w Opolu.

(Fot. Marcin Bryja, widzew.com)

ODRA OPOLE - WIDZEW ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

Odra Opole - Widzew Łódź
(koniec meczu)
0:0 (0:0)

 

Żółte kartki: Odra Opole: R. Niziołek (84. minuta); Widzew Łódź: K. Karasek (10. minuta), M. Hanousek (47. minuta), P. Stępiński (59. minuta), D. Tanżyna (74. minuta)

Czerwona kartka: Odra Opole: D. Czapliński (80. minuta)

Strona wymaga odświeżania - kliknij tutaj

Koniec meczu! Widzew Łódź musi zadowolić się jednym punktem po spotkaniu z Odrą Opole. Widzew miał swoje okazje, ale brakło szczęścia i pomysłu na pokonanie bramkarza rywali. Odra zaprezentowała się zdecydowanie lepiej w drugiej odsłonie i tylko dobre interwencje Jakuba Wrąbla uchroniły łódzką drużynę przed utratą gola. W tabeli Fortuna 1. Ligi Widzew utrzymuje się na drugim miejscu i traci trzy punkty do prowadzącej Korony Kielce.

90' +7' - ostatnie chwile spotkania i ostatnie próby wpakowania piłki do siatki, gospodarze nadal nie skapitulowali.

90' +4' - ależ błąd bramkarza Widzewa! Zbyt krótko wybił piłkę po rzucie rożnym, o dużym szczęściu mogą mówić łodzianie.

90' +3' - kolejny groźny strzał Odry i ponownie broni Wrąbel, tym razem nie tak pewnie, jak wcześniej.

90' +1' - szansą gospodarzy na objęcie prowadzenia stały się kontry. Bardzo blisko wykończenia akcji byli opolanie. Jak na razie najlepszym zawodnikiem gości jest bramkarz Jakuba Wrąbla.

Sędzia dolicza siedem minut do podstawowego czasu gry.

89' - Marek Hanousek ponownie spróbował szczęścia z dystansu, ale wynik się nie zmienia. Jeszcze łodzianie będą atakować - w końcu przed nami doliczony czas gry.

87' - widzewiacy chcą wykorzystać osłabienie gospodarzy, ale z ich ataków nadal nic nie wynika. Próbował z daleka Dominik Kun.

85' - roszada w drużynie Odry - Miłosz Trojak opuścił murawę, w jego miejsce pojawił się Michał Pawlik.

84' - być może mentalność gospodarzy mocno podupadła po czerwonej kartce dla Czaplińskiego. Teraz żółtą kartką ukarany został Rafał Niziołek.

82' - odesłanie do szatni Czaplińskiego może przywrócić widzewiakom kontrolę nad meczem. Gospodarze nie atakują teraz tak zażarcie, jak to się działo przez większość drugiej połowy.

80' - po konsultacji z wozem VAR Dawid Czapliński został ukarany czerwoną kartką! Powtórka pokazała wyraźnie, że zbyt agresywnie zawodnik Odry zaatakował Juliusza Letniowskiego. Widzew będzie grał z przewagą jednego zawodnika.

79' - sfaulowany Letniowski opuścił murawę, prawdopodobnie nabawił się kontuzji. W jego miejsce pojawił się Michał Grudniewski.

77' - pierwsza żółta kartka dla zawodnika Odry Opole. Ukarany został Dawid Czapliński za uderzenie Juliusza Letniowskiego w twarz.

75' - teraz to gospodarze mieli świetną okazję na zdobycie bramki. Mateusz Kamiński nieczysto uderzył jednak piłkę i obyło się bez straty gola przez gości z Łodzi.

74' - żółta kartka dla Daniela Tanżyny za nieczysty wślizg.

72' - zmiana w drużynie Odry Opole. Mateusz Marzec schodzi z boiska, w jego miejsce Arkadiusz Piech. Zmiany również w Widzewie - Mattia Montini oraz Karol Danielak pojawili się na boisku w miejsce Pawła Tomczyka i Patryka Muchy. Włoski napastnik zalicza swój debiut w barwach łódzkiego zespołu.

71' - znów groźnie pod bramką Widzewa, tym razem to Konrad Kostrzycki próbował wstrzelić futbolówkę między nogami Jakuba Wrąbla, ale ponownie dobrze interweniował bramkarz gości.

69' - Juliusz Letniowski przerwał impas w ataku i oddał pierwszy strzał na bramkę od kilku minut. Piłka poszybowała nad poprzeczką. 

64' - coraz bliżej pola karnego Widzewa są opolanie. Odra staje się coraz groźniejsza, czy łodzianie przetrwają napór gospodarzy?

Godzina gry za nami - diametralnie zmienił się obraz tego meczu. Inicjatywę mają zawodnicy Odry, o wiele lepiej prezentują się teraz gospodarze. Na razie łódzka obrona nie skapitulowała za sprawą dobrej gry Jakuba Wrąbla oraz zwartej defensywy.

59' - żółta kartka dla Patryka Stępińskiego za spóźniony wślizg.

57' - natychmiastowa reakcja Janusza Niedźwiedzia na wydarzenia na murawie. Udział w spotkaniu zakończyli Tomasz Dejewski i Kacper Karasek. W ich miejsce pojawili się Dominik Kun oraz Filip Becht.

57' - ależ napór Odry Opole! Bardzo blisko strzelenia gola byli gospodarze. Ponownie dobrze zareagował Jakub Wrąbel.

55' - bardzo groźne uderzenie Miłosza Trojaka, gospodarze są o wiele odważniejsi niż w pierwszej połowie.

54' - niestety Cezary Sauczek nie da rady dokończyć spotkania. W jego miejsce pojawił się Konrad Nowak.

51' - ostro zareagował Daniel Tanżyna na atak Cezarego Sauczka. Gracz Odry będzie musiał opuścić boisko.

49' - zawodnik gospodarzy Miłosz Trojak potrzebuje pomocy medycznej, mamy przerwę w grze.

47' - żółta kartka dla Marka Hanouska za faul taktyczny.

Rozpoczynamy drugie 45 minut! 

Już za chwilę początek drugiej połowy. Gra łodzian może się podobać, ale strzelenie gola ustawi mecz na korzyść gości. Czy tak się stanie?

Atmosfera na stadionie jest bardzo dobra. Kibiców łódzkiego zespołu nie zabrakło na trybunach.

Koniec pierwszej połowy! Strzał Krzysztofa Janusa bezpośrednio z rzutu wolnego zakończył tę część spotkania. Więcej powodów do zadowolenia mają mimo wszystko widzewiacy. Brakuje tylko bramki.

Sędzia dolicza jedną minutę do podstawowego czasu gry pierwszej połowy.

45' +1' - kolejny celny strzał Tomasza Dejewskiego po sprytnie rozegranym rzucie wolnym. Uderzenie było jednak zbyt słabe, żeby pokonać bramkarza.

42' - o dużym szczęściu mogą mówić widzewiacy - świetnie dośrodkował piłkę Krzysztof Janus z rzutu wolnego dla Odry. Na szczęście dla łodzian, żaden z zawodników gospodarzy nie wykończył akcji.

38' - wynik bezbramkowy na pewno zadowala kibiców Odry - to Widzew prowadzi grę, umiejętnie broni i jak na razie groźniej atakuje.

35' - Paweł Tomczyk jest bardzo aktywny w polu karnym przeciwników, oddał kolejny celny strzał z czwartego metra w lewy, dolny róg bramki, ale na posterunku znowu Mateusz Kuchta. Gdyby nie interwencja bramkarza, Widzew objąłby prowadzenie. Dobrze dośrodkował z rzutu wolnego Juliusz Letniowski.

Pół godziny gry za nami - na stadionie w Opolu nadal bez goli. Wydaje się, że Widzew powoli przejmuje inicjatywę.

29' - Patryk Mucha mocno uderzył piłkę w kierunku bramki, ale pewnie interweniuje bramkarz gospodarzy.

28' - na razie dobrze w defensywie prezentują się widzewiacy, formacje trzymają Krystian Nowak i Patryk Stępiński.

24' - ponownie w pole karne wbiegł w tempo Paweł Tomczyk, ale został zatrzymany po dobrym wślizgu Mateusza Kamińskiego. 

21' - dobre dośrodkowanie z prawej strony w kierunku Pawła Tomczyka, który jednak nie mógł posłać futbolówki w światło bramki.

20' - tempo meczu wyraźnie przyspiesza, drużyny przeprowadzają akcję za akcją. Nie ma na razie wyraźnego faworyta do strzelenia pierwszej bramki.

17' - Paweł Zieliński również zdecydował się na strzał z daleka, który mógł bardziej zagrozić bramce Mateusza Kuchty. Zabrakło kilku centymetrów.

15' - strzał z dystansu Tomasa Mikinicia na bramkę Jakuba Wrąbla, piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką. 

13' - na boisku leżał Mateusz Kamiński z Odry Opole po nieprzyjemnym starciu z obrońcą. Gracz gości nastąpił Kamińskiemu na nogę.

12' - po pierwszych dziesięciu minutach Widzew nie dominuje jeszcze w tym spotkaniu, mecz jest dosyć wyrównany.

10' - żółta kartka dla Kacpra Karaska za faul taktyczny.

7' - łódzki zespół prowadzi grę, ale nadal nie może wykreować klarownej sytuacji do strzału, choć goście są coraz bliżej bramki gospodarzy.

3' - pierwszy atak Odry Opole w tym spotkaniu, na razie bez oddanego strzału. Widzewiacy chcą za wszelką cenę odebrać piłkę rywalom.

Rozpoczynamy mecz! Czy dzisiaj Widzew zdobędzie trzy punkty, czy też podzieli los ŁKSu?

Piłkarze obydwu drużyn wyszli na murawę stadionu - już za chwilę początek spotkania w Opolu!

Widzew nie przystąpi do tego meczu w pełnym składzie. Wśród nieobecnych m. in. Daniel Villanueva oraz Mateusz Michalski.

Statystyki pokazują jedno - Widzew będzie faworytem tego starcia. Jednak mecz ŁKSu z Resovią pokazał, że liczby nie grają na boisku. Jak będzie w przypadku zawodników z al. Piłsudskiego?

Rezerwowymi zawodnikami Odry Opole w tym meczu będą Błażej Sapielak, Dominik Kalinowski, Bernard Petrak, Antoni Klimek, Konrad Nowak, Maciej Wróbel, Michał Pawlik, Adam Żak i Arkadiusz Piech. Trenerem gospodarzy jest Andrzej Polak.

Trener Janusz Niedźwiedź posadził dziś na ławce Konrada Reszkę, Michała Grudniewskiego, Filipa Bechta, Karola Danielaka, Dominika Kuna, Mateusza Malca, Dawida Owczarka i Mattię Montiniego.

Składy

M. Kuchta - T. Mikinić, M. Kamiński, K. Kostrzycki, M. Maćkowiak, M. Trojak, R. Niziołek, C. Sauczek, M. Marzec, K. Janus, D. Czapliński J. Wrąbel - P. Zieliński, K. Nowak, T. Dejewski, D. Tanżyna, P. Stępiński, J. Letniowski, M. Hanousek, P. Mucha, K. Karasek, P. Tomczyk

 

Tak prezentuje się tabela Fortuna 1. Ligi przed dzisiejszym spotkaniem - zwycięstwo nad Odrą zbliży Widzew do Korony Kielce

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia będą dziś bronić honoru łódzkich drużyn w 1. Lidze. Wcześniej, Łódzki Klub Sportowy nieoczekiwanie przegrał 0:3 z teoretycznie niżej notowanym przeciwnikiem Resovią Rzeszów. Więcej na temat tego meczu można przeczytać tutaj.

Na zegarze godzina 17 - rozpoczynamy relację na żywo z meczu 7. kolejki Fortuna 1. Ligi pomiędzy Odrą Opole a Widzewem Łódź. Łódzka drużyna w tym momencie plasuje się na drugim miejscu w tabeli, tracąc cztery punkty do prowadzącej Korony Kielce. Rywal widzewiaków Odra Opole w ostatniej kolejce spotkań musiał uznać wyższość Arki Gdynia, przegrywając 0:3. Drużyna z Opola nigdy nie pokonała łódzkiego Widzewa - najlepszy wynik opolanie wywalczyli wiosną, kiedy to bezbramkowo zremisowali przed własną publicznością. Jak będzie tym razem? Niebawem podamy składy obu drużyn.

Relacja na żywo z meczu Odra Opole - Widzew Łódź

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".
Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies