PGE Skra pozostaje w grze o medale mistrzostw Polski!

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali w Iławie z Indykpol AZS-em Olsztyn 3:0 w drugim meczu I rundy fazy play-off. O awansie do półfinału przesądzi zatem trzecie spotkanie.

(Fot. PGE Skra Bełchatów )

Bełchatowianie wzmocnili zagrywkę

Po przegranej w pierwszym meczu u siebie 1:3, siatkarze PGE Skry Bełchatów w Iławie nie mogli sobie pozwolić na zbyt wiele chwil słabości. Ta świadomość sprawiła, że od początku dzisiejszego (15 kwietnia) pojedynku próbowali narzucić swój styl gry. Przede wszystkim, wzmocnili zagrywkę. W całym meczu posłali osiem asów, przy dwóch przeciwników.

Doskonale prezentowali się Aleksander Atanasijević (16 punktów) i Mateusz Bieniek (13). Poniżej swojego poziomu nie zszedł też Dick Kooy (11). To sprawiło, że pierwszego seta bełchatowianie wygrali 25:21. W drugim było jeszcze łatwiej. Gospodarze zatrzymali się na 13 punktach.

Trzeci set najbardziej wyrównany i emocjonujący

W trzecim secie zacięta walka trwała do końca, a emocje - choć te negatywne - były jeszcze po zakończeniu. To wszystko przez sytuację przy stanie 23:23. Atanasijević zaatakował w aut, ale po bloku. Sędziowie pokazali jednak początkowo, że Serb nie zahaczył o palce rywala. Slobodan Kovac poprosił o challenge. Możliwość tej prośby podważali jednak olsztynianie, którzy uważali, że bełchaotowianie w tym secie wykorzystali już wszystkie szanse. Sędziowie sprawdzili tę sytuację - co ważne, mogli to zrobić nawet we własnym zakresie.

Po chwili bełchatowianie wykorzystali kontratak i wygrali 25:23 całe spotkanie. Pod siatką nadal iskrzyło. Gospodarze ironicznymi brawami żegnali schodzących z parkietu sędziów. Atanasijević, który otrzymał statuetkę MVP spotkania, wymachiwał rękami w stronę olsztynian, ale szybko uspokoili go koledzy z drużyny. I to właśnie spokój będzie teraz najważniejszy.

Decydujące o awansie do półfinału spotkanie zaplanowane jest na wtorek 19 kwietnia w Bełchatowie.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".