Beniaminek I ligi lepszy od ŁKS-u w sparingu

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali w Woli Chorzelowskiej ze Stalą Rzeszów 0:1. Jedynego gola w tym sparingu strzelił były piłkarz m.in. GKS-u Bełchatów - Andreja Prokić.

(Fot. ŁKS Łódź)

Belgijski debiutant w pierwszym składzie

Trener Kazimierz Moskal od początku sobotniego (25 czerwca) sparingu na boisko posłał nowego napastnika - Belga Nelsona Balongo. Na skrzydle znalazło się z kolei miejsce dla Bartosza Biela, a w środku pola dla trzeciego pozyskanego latem gracza - Ukraińca Vladyslava Okhronchuka.

Ełkaesiacy rozpoczęli ofensywnie. Po podaniu Pirulo już w piątej minucie gola mógł strzelić Balongo. Bardzo dobrze spisał się jednak bramkarz Stali - Paweł Pęksa. Z każdą kolejną minutą coraz groźniejsi byli rzeszowianie. W 20. minucie dużo pracy miał golkiper ŁKS-u. Dawid Arndt poradził sobie jednak w sytuacji sam na sam. Młody bramkarz kilka razy musiał też zachować czujność po stałych fragmentach.

Prokić zaskoczył Kołbę

W drugiej części gry trener Moskal posłał do boju nową jedenastkę. Po niespełna kwadransie piłkę z siatki musiał wyciągać Michał Kołba. Bramkarza ŁKS-u zaskoczył były zawodnik m.in. GKS-u Bełchatów, a zarazem jeden z liderów Stali - Andreja Prokić.

Ełkaesiacy próbowali odpowiedzieć. Najbliżej był Javi Moreno, który spudłował po indywidualnej akcji. Ostatecznie Stal wygrała 1:0. Wcześniej łodzianie pokonali Resovię Rzeszów 1:0, a w najbliższą środę (29 czerwca) zmierzą się z kolejnym przedstawicielem województwa podkarpackiego, grającą w PKO Ekstraklasie - Stalą Mielec. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 11.

JESTEŚ KIBICEM? SŁUCHAJ I CZYTAJ RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW.
WSZYSTKIE TRANSMISJE DOSTĘPNE SĄ W DZIALE "SPORT LIVE".