Ewa Różańska wicemistrzynią Europy w rzucie młotem. Sukces łęczycanki sensacją czempionatu w Monachium

Ewa Różańska sprawiła olbrzymią sensację na trwających w Monachium lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Była zawodniczka MKLA Łęczyca w konkursie rzutu młotem wywalczyła srebrny medal i tym samym została wicemistrzynią Europy.

Ewa Różańska wicemistrzynią Europy

W środowym (17 sierpnia) konkursie Ewa Różańska w swojej najlepszej (szóstej) próbie posłała młot na odległość 72,12 m - ustanowiła swój rekord życiowy. Ta sztuka udała się jej też w pierwszym rzucie, gdy młot poleciał na odległość 71,63 m. W drugiej serii Polka rzuciła 70,92 m, natomiast w trzeciej - 71,03 m. Czwarty i piąty rzut naszej zawodniczki nie był mierzony. Łącznie reprezentantka Polski aż czterokrotnie przekroczyła barierę 70 metrów.

Ostatecznie rezultat 72,12 m dał łęczycance srebrny medal mistrzostw Europy. - Wiedziałam, że byłam dobrze przygotowana, ale nie wiedziałam, że aż tak. Nadal do mnie nie dociera, że zdobyłam medal. Wierzę, że z roku na rok będę rzucała coraz dalej i w Paryżu powalczę o medale - mówiła Ewa Różańska zaraz po finale rzutu młotem pań.

21-latka sensacją ME

Warto również zaznaczyć, że była zawodniczka MKLA Łęczyca była jedyną Polką w finałowym konkursie. W eliminacjach przepadły zarówno Malwina Kopron, czyli brązowa medalistka IO z Tokio, a także Katarzyna Furmanek. Z kolei Anita Włodarczyk, polska multimedalistka, rywalizację w Monachium musiała odpuścić z powodu kontuzji. Mistrzynię wspaniale zastąpiła Ewa Różańska. 21-letnia debiutantka musiała uznać wyższość tylko jednej młociarki - Bianki Florentiny Ghelber z Rumunii (72,27 m). Na trzecim miejscu uplasowała się Sara Fantini z Włoch (71,51 m).